To oni mają skomentować mecze reprezentacji Polski na EURO 2024

2024-04-17 16:56:14; Aktualizacja: 2 miesiące temu
To oni mają skomentować mecze reprezentacji Polski na EURO 2024 Fot. FotoPyK

Grupowe spotkania reprezentacji Polski w trakcie EURO 2024 na antenie Telewizji Polskiej zostaną rozdzielone między Mateusza Borka, Jacka Laskowskiego oraz Dariusza Szpakowskiego - podaje „Press”.

Reprezentacja Polski awansowała na EURO 2024 poprzez baraże, w których pokonała Estonię i Walię po konkursie rzutów karnych. W Niemczech podopieczni Michała Probierza będą rywalizowali w grupie D z Holandią, Austrią oraz Francją. Spotkania zaplanowano na 16, 21 i 25 czerwca. Wcześniejszy mecz otwarcia pomiędzy gospodarzami turnieju a Szkocją odbędzie się 14 czerwca.

„Press” podaje, że pierwsze spotkanie w ramach całej imprezy, a także premierową potyczkę polskiej drużyny z Holendrami, na antenie Telewizji Polskiej skomentuje Mateusz Borek. Partnerować mu będzie zapewne Robert Podoliński.

Mecz z Austriakami ma przypaść Dariuszowi Szpakowskiemu. W tym przypadku usłyszymy prawdopodobnie jeszcze Grzegorza Mielcarskiego.

Do starcia z Francuzami wyznaczony miał z kolei zostać Jacek Laskowski, którego partnerem jest zwykle Marcin Żewłakow. Zobaczymy, czy będzie to typowe spotkanie o honor, czy jednak nie.

Wszystkie 51 meczów turnieju będzie można śledzić w TVP Sport. „Press” wylicza, że 31 z nich zostanie pokazanych jednocześnie w TVP 1, a 14 - w TVP 2.

Wielki finał Mistrzostw Europy odbędzie się 14 lipca w Berlinie.