To talizman Lecha Poznań. Zdumiewająca statystyka

To talizman Lecha Poznań. Zdumiewająca statystyka fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Źródło: Lech Poznań

W ostatnim meczu ligowym Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 2:1, a jednego z goli strzelił Filip Marchwiński. Gdy 22-latek trafi do siatki, „Kolejorz” prawie zawsze wygrywa.

Filip Marchwiński dał prowadzenie Lechowi Poznań w 18. minucie starcia z Jagiellonią Białystok. Ofensywny pomocnik dostał podanie od Kristoffera Velde i popisał się precyzyjnym strzałem zza szesnastki. Potem z rzutu karnego wynik podwyższył Filip Szymczak. W drugiej połowie odpowiedział Kristoffer Hansen, ale to „Kolejorz” mógł cieszyć się z wygranej 2:1.

Dla Marchwińskiego była to 26. bramka w barwach poznańskiej ekipy. Zdobył je w 25 meczach. Lech wygrał 24 z nich i tylko raz zremisował - w lutym 2023 roku z Miedzią Legnica.

Sam klub z Poznania pisze o zadziwiającej statystyce piłkarza i nazywa go swoim talizmanem.

Golem przeciwko białostoczanom 22-latek przerwał słabszą passę 11 ligowych występów bez trafienia.

- Dobrze się czuję, podchodzę do każdego kolejnego tygodnia z chłodną głową, stąpając twardo po ziemi. Staram się nie podpalać, przede wszystkim grać dla zespołu. Jeśli masz takie podejście, to zawsze do ciebie wróci w postaci liczb. Cieszy powtarzalność i sumienność na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mam wrażenie, że na dłuższym odcinku czasu utrzymuję pewien poziom, poniżej którego nie schodzę. To ciężkie dla młodego zawodnika, bo ta forma z reguły faluje - przyznał dwukrotny reprezentant Polski.