Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE]

Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: SvFF

Reprezentacje Szwecji i Kanady w piłce nożnej kobiet poprosiły o przeniesienie piątkowego meczu o złoty medal w Tokio na inny termin z powodu upałów - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz zaplanowany jest na 11:00 czasu lokalnego na Stadionie Olimpijskim, gdzie odbywają się zawody torowe i terenowe.

Oczekuje się, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 40 stopni przy wysokiej wilgotności powietrza.

Termin finału przypomina mecz o złoty medal pomiędzy Argentyną a Nigerią podczas Igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Mecz rozgrywany był w południe przy temperaturze powyżej 37 stopni Celsjusza.

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Marika Domanski Lyfors, powiedziała, że skontaktowała się z FIFA w sprawie ewentualnej zmiany. Szwedzka federacja piłkarska przedstawiła również sprawę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Canadian Soccer Association wydał oświadczenie w celu wsparcia wniosku.

FIFA nie odpowiedziała jeszcze na te prośby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy