Tokio 2020: Koniec zmagań w fazie grupowej turnieju kobiet. Znamy pary ćwierćfinałowe!

Tokio 2020: Koniec zmagań w fazie grupowej turnieju kobiet. Znamy pary ćwierćfinałowe! fot. Shutterstock
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: FIFA

Rozgrywki grupowe Igrzysk Olimpijskich w turnieju piłki nożnej kobiet zostały zakończone. Poznaliśmy już wszystkie reprezentacje, które zagrają w kolejnej rundzie.

Od 21 lipca w Tokio trwa turniej kobiet. Do tej pory panie rywalizowały w trzech grupach, składających się z czterech drużyn. Do fazy pucharowej bezpośrednio awansowały dwie najlepsze ekipy.

Spośród zespołów, które ostatecznie zajęły trzecie miejsca, dwie, z największym dorobkiem punktowym również awansowały do dalszego etapu.

Grupa A - Z pierwszego miejsca do fazy pucharowej awansowała reprezentacja Wielkiej Brytanii. Łącznie zdobyła ona siedem punktów. Pewnie pokonała Chile oraz Japonię, remisując tylko z Kanadą. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Kanady z pięcioma oczkami na koncie.

Grupa B - Tutaj z kolei złudzenia rywalkom nie pozostawiły piłkarki z Holandii oraz Brazylii, zdobywając po siedem punktów. Zostawiły tym samym daleko z tyłu Zambię oraz Chiny. W tej grupie padł również historyczny wyniki. Holenderki rozgromiły reprezentantki Zambii 10:3 i pobiły rekord największej liczby bramek strzelonych przez jedną drużynę w olimpijskim meczu piłki nożnej.

Grupa C - W ostatniej grupie pewnie zwyciężyły Szwedki. Wygrały każde spotkanie, strzelając łącznie dziewięć goli, tracąc przy tym zaledwie dwa. Za ich plecami uplasowała się kadra Stanów Zjednoczonych, która dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedziła Australię.

Drużyny z trzeciego miejsca - Trzecie miejsca w swoich grupach zajęły kolejno reprezentantki Japonii, Zambii i Australii. Spośród tych drużyn najlepsza okazała się Japonia, a tuż za nimi znalazły się Australijki, dzięki czemu awansowały one również do fazy pucharowej.

Ćwierćfinały:

Wielka Brytania - Australia (30.07, 10:00)

Szwecja - Japonia (30.07, 11:00)

Holandia - Stany Zjednoczone (30.07, 12:00)

Kanada - Brazylia (30.07, 13:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy