Tokio 2020: Koniec zmagań w fazie grupowej turnieju kobiet. Znamy pary ćwierćfinałowe!

Tokio 2020: Koniec zmagań w fazie grupowej turnieju kobiet. Znamy pary ćwierćfinałowe! fot. Shutterstock
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: FIFA

Rozgrywki grupowe Igrzysk Olimpijskich w turnieju piłki nożnej kobiet zostały zakończone. Poznaliśmy już wszystkie reprezentacje, które zagrają w kolejnej rundzie.

Od 21 lipca w Tokio trwa turniej kobiet. Do tej pory panie rywalizowały w trzech grupach, składających się z czterech drużyn. Do fazy pucharowej bezpośrednio awansowały dwie najlepsze ekipy.

Spośród zespołów, które ostatecznie zajęły trzecie miejsca, dwie, z największym dorobkiem punktowym również awansowały do dalszego etapu.

Grupa A - Z pierwszego miejsca do fazy pucharowej awansowała reprezentacja Wielkiej Brytanii. Łącznie zdobyła ona siedem punktów. Pewnie pokonała Chile oraz Japonię, remisując tylko z Kanadą. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Kanady z pięcioma oczkami na koncie.

Grupa B - Tutaj z kolei złudzenia rywalkom nie pozostawiły piłkarki z Holandii oraz Brazylii, zdobywając po siedem punktów. Zostawiły tym samym daleko z tyłu Zambię oraz Chiny. W tej grupie padł również historyczny wyniki. Holenderki rozgromiły reprezentantki Zambii 10:3 i pobiły rekord największej liczby bramek strzelonych przez jedną drużynę w olimpijskim meczu piłki nożnej.

Grupa C - W ostatniej grupie pewnie zwyciężyły Szwedki. Wygrały każde spotkanie, strzelając łącznie dziewięć goli, tracąc przy tym zaledwie dwa. Za ich plecami uplasowała się kadra Stanów Zjednoczonych, która dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedziła Australię.

Drużyny z trzeciego miejsca - Trzecie miejsca w swoich grupach zajęły kolejno reprezentantki Japonii, Zambii i Australii. Spośród tych drużyn najlepsza okazała się Japonia, a tuż za nimi znalazły się Australijki, dzięki czemu awansowały one również do fazy pucharowej.

Ćwierćfinały:

Wielka Brytania - Australia (30.07, 10:00)

Szwecja - Japonia (30.07, 11:00)

Holandia - Stany Zjednoczone (30.07, 12:00)

Kanada - Brazylia (30.07, 13:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy