Tomáš Pekhart chce kontynuować przygodę w Legii Warszawa. Co na to klub?

2024-05-28 07:22:27; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Tomáš Pekhart chce kontynuować przygodę w Legii Warszawa. Co na to klub? Fot. Mateusz Kostrzewa | Legia.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Piotr Koźmiński [Sportowefakty.wp.pl]

Wiele wskazuje na to, że Tomáš Pekhart rozegra swój piąty sezon w Legii Warszawa. Wolę kontynuowania pobytu wyraził sam napastnik, ale także klub zamierza mu przedstawić warunki nowej umowy.

Współpraca między stronami formalnie wygasa już za miesiąc, lecz jak dowiedział się Piotr Koźmiński, zostanie ona przedłużona przynajmniej o rok.

„Legia wciąż nie przedstawiła na piśmie nowej umowy Tomášowi Pekhartowi, ale taki ruch jest spodziewany w najbliższych dniach. Czech skłania się ku pozostaniu w klubie” – przekazał dziennikarz dla Sportowefakty.wp.pl.

26-krotny reprezentant swojego kraju dotychczas spędził czas przy Łazienkowskiej dwuetapowo. Po raz pierwszy z 15-krotnym mistrzem Polski związał się w lutym 2020 roku, przechodząc z UD Las Palmas. W kampanii 2020/2021 wywalczył tytuł króla strzelców. Latem 2022 roku połakomił się na przygodę w tureckim Gaziantep FK, która skończyła się błyskawicznie, bo już po trzech miesiącach.

Po rozwiązaniu umowy z przedstawicielem Süper Lig wrócił zimą do Legii. W minionej kampanii pomógł drużynie w wywalczeniu europejskich pucharów, zdobywając osiem bramek w 24 kolejkach Ekstraklasy.

Wszystko sprowadza się więc do tego, że głębia składu Gonçalo Feio pod kwalifikacje do Ligi Konferencji zostanie podtrzymana na dobrym poziomie, jeśli chodzi o pozycję środkowego napastnika.

W tym samym czasie Koźmiński przekazał nowiny o monitorowaniu przez Legię sytuacji młodzieżowego reprezentanta Nigerii.