Tomasz Ćwiąkała radzi Michałowi Probierzowi: To on powinien być kapitanem w październikowych meczach

2023-10-06 23:44:21; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
Tomasz Ćwiąkała radzi Michałowi Probierzowi: To on powinien być kapitanem w październikowych meczach Fot. Tomasz Ćwiąkała [YouTube]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Canal+ Sport

Robert Lewandowski jest kontuzjowany, dlatego Michał Probierz musi wybrać kapitana na październikowe spotkania. Kto nim zostanie? Tu radę dla selekcjonera ma Tomasz Ćwiąkała.

Reprezentacja Polski 12 i 15 października rozegra mecze w ramach eliminacji do EURO 2024. W nich podopieczni Michała Probierza będą mierzyć się kolejno z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.

Już na wstępie nowy selekcjoner musi mierzyć się z ogromnym problemem - kontuzji kostki doznał bowiem Robert Lewandowski.

Kapitan będzie zatem wyłączony z gry na dłuższy okres.

W takim wypadku Probierz musi wyznaczyć kogoś do dzierżenia opaski kapitańskiej. Kto zastąpi napastnika Barcelony? Propozycję w tej sprawie ma Tomasz Ćwiąkała, który wypowiedział się na Canal+ Sport.

- Ja uważam, że Piotr Zieliński powinien przejąć opaskę. Pokazywał w ostatnich meczach reprezentacji, że jeśli ktoś ma w tej kadrze jakąś osobowość, to właśnie on - stwierdził.

- On jest ostatnim piłkarzem, któremu zarzuciłbym brak osobowości. To nie jest naturalny lider, ale jeśli ta kadra ma problem, to być może trzeba kogoś wykreować. Jeśli dostanie zaufanie, to jest szansa, że stanie się kimś odpowiednim - dodał.