Tomasz Cywka odchodzi z Chrobrego Głogów. Szykuje się głośny powrót

Tomasz Cywka odchodzi z Chrobrego Głogów. Szykuje się głośny powrót fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dawid Dobrasz

Tomasz Cywka nie przedłuży wygasającego kontraktu z Chrobrym Głogów i... wróci do Lecha Poznań. Ma występować w jego rezerwach - poinformował Dawid Dobrasz.

Doświadczony pomocnik dołączył do pierwszoligowego klubu przed dwoma laty i swoim bogatym doświadczeniem miał go wspomóc w walce o uzyskanie awansu do Ekstraklasy.

Tomasz Cywka był w pierwszym sezonie ważnym ogniwem zespołu. Ten uplasował się jednak tylko w środku stawki. Z kolei w ostatnim pełnił w nim jedynie funkcję rezerwowego, ale mimo to znajdował się o krok od uzyskania promocji do gry w elicie.

„Pomarańczowo-Czarni” uznali jednak w finale baraży wyższość Korony Kielce i taki obrót spraw doprowadził do rozpoczęcia rewolucji w szeregach Chrobrego Głogów, która nie ominie 34-letniego zawodnika.

Były gracz między innymi Wigan, Derby County, Reading, Barnsley, Blacpool czy Wisły Kraków nie przedłuży wygasającego kontraktu z pierwszoligowcem i jednocześnie nie pozostanie zbyt długo na bezrobociu, bo zaliczy powrót do Lecha Poznań.

O nadchodzącym momencie realizacji takiej operacji poinformował Dawid Dobrasz, który przekonuje, że Cywka dołączył do zespołu rezerw „Kolejorza”, by pomóc im osiągnąć zadowalający rezultat w II lidze.

Doświadczony pomocnik wcieli się tym samym w rolę sprawowaną w przeszłości przez Dariusza Dudkę, Grzegorza Wojtkowiaka czy ostatnio Siergieja Kriwca, który jako wiekowy gracz postara się pomóc znacznie młodszym zawodnikom.

34-latek wystąpił w 20 spotkaniach w ostatnim sezonie i wpisał się w nich raz na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy