Tomasz Cywka odchodzi z Chrobrego Głogów. Szykuje się głośny powrót

Tomasz Cywka odchodzi z Chrobrego Głogów. Szykuje się głośny powrót fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dawid Dobrasz

Tomasz Cywka nie przedłuży wygasającego kontraktu z Chrobrym Głogów i... wróci do Lecha Poznań. Ma występować w jego rezerwach - poinformował Dawid Dobrasz.

Doświadczony pomocnik dołączył do pierwszoligowego klubu przed dwoma laty i swoim bogatym doświadczeniem miał go wspomóc w walce o uzyskanie awansu do Ekstraklasy.

Tomasz Cywka był w pierwszym sezonie ważnym ogniwem zespołu. Ten uplasował się jednak tylko w środku stawki. Z kolei w ostatnim pełnił w nim jedynie funkcję rezerwowego, ale mimo to znajdował się o krok od uzyskania promocji do gry w elicie.

„Pomarańczowo-Czarni” uznali jednak w finale baraży wyższość Korony Kielce i taki obrót spraw doprowadził do rozpoczęcia rewolucji w szeregach Chrobrego Głogów, która nie ominie 34-letniego zawodnika.

Były gracz między innymi Wigan, Derby County, Reading, Barnsley, Blacpool czy Wisły Kraków nie przedłuży wygasającego kontraktu z pierwszoligowcem i jednocześnie nie pozostanie zbyt długo na bezrobociu, bo zaliczy powrót do Lecha Poznań.

O nadchodzącym momencie realizacji takiej operacji poinformował Dawid Dobrasz, który przekonuje, że Cywka dołączył do zespołu rezerw „Kolejorza”, by pomóc im osiągnąć zadowalający rezultat w II lidze.

Doświadczony pomocnik wcieli się tym samym w rolę sprawowaną w przeszłości przez Dariusza Dudkę, Grzegorza Wojtkowiaka czy ostatnio Siergieja Kriwca, który jako wiekowy gracz postara się pomóc znacznie młodszym zawodnikom.

34-latek wystąpił w 20 spotkaniach w ostatnim sezonie i wpisał się w nich raz na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy