Tomasz Wilman nagrodzony w konkursie UEFA Grassroots Awards!

Tomasz Wilman nagrodzony w konkursie UEFA Grassroots Awards!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Tomasz Wilman został doceniony przez przedstawicieli europejskiego futbolu za sprawą otrzymania brązowej nagrody w kategorii najlepszy lider w konkursie UEFA Grassroots Awards.

Komitet Wykonawczy UEFA docenił specjalnym wyróżnieniem polskiego szkoleniowca za wyjątkowe zaangażowanie i społeczne znaczenie jego pracy w konkursie UEFA Grassroots Awards w trwającym Tygodniu Piłki Amatorskiej (UEFA Grassroots Week).

Tomasz Wilman pracował przez wiele lat z młodzieżowymi grupami Korony Kielce, a w 2016 roku dostąpił nawet zaszczytu objęcia pierwszego zespołu „Żółto-Czerwonych”. 43-latek nie spędził jednak zbyt wiele czasu na ławce trenerskiej ekipy z województwa świętokrzyskiego i pod koniec października został zwolniony po serii niezadowalających wyników osiąganych przez klub.

Kielczanin postanowił po tym wydarzeniu skupić się na czymś innym i pod wpływem oglądania treningu ampfutbolowego zespołu Kuloodporni Bielsko-Biała zdecydował się założyć ekipę Megamocni Kielce, czyli drużynę zrzeszającą osoby z niepełnosprawnościami, która jest prowadzona przez Fundację na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni”.

Na początku klub miał się składać z osób po amputacjach, ale z czasem zaczęły się do niego zgłaszać także dzieci z innymi przypadłościami. Dzięki temu w szeregach Megamocnych trenuje dziś ponad 20 zawodników, którzy spotykają się w każdą sobotę.

U podopiecznych fundacji widoczne są stałe postępy dzięki regularnym zajęciom. Mowa tutaj nie tylko o umiejętnościach piłkarskich, ale również o ogólnej sprawności. Treningi bardzo pomagają dzieciom i sprawiają, że zmienia się ich podejście do świata. Chętniej niż kiedyś wychodzą na podwórko, czego wcześniej się wstydziły. Dzięki temu są dumnymi członkami drużyny piłkarskiej za sprawą posiadania własnego herbu i rozgrywania spotkań na terenie całej Polski. To wszystko sprawia, że czują się związani z klubem i swoją społecznością.

UEFA Grassroots Awards są przyznawane od 2010 roku. W tym roku w pięciu kategoriach: najlepszy lider, najlepszy projekt, najlepszy klub amatorski, najlepszy klub profesjonalny i najlepsza inicjatywa dla osób niepełnosprawnych. Nagradzane są organizacje i osoby, które wyróżniają się działaniami prospołecznymi i integrującymi. Kandydatów zgłaszają krajowe federacje. W 2019 roku łącznie wpłynęły 143 zgłoszenia od 43 federacji.

W trzeciej z wymienionych wyżej kategorii wyróżniony został polski zespół - Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy