Tomasz Wilman nagrodzony w konkursie UEFA Grassroots Awards!

Tomasz Wilman nagrodzony w konkursie UEFA Grassroots Awards!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Tomasz Wilman został doceniony przez przedstawicieli europejskiego futbolu za sprawą otrzymania brązowej nagrody w kategorii najlepszy lider w konkursie UEFA Grassroots Awards.

Komitet Wykonawczy UEFA docenił specjalnym wyróżnieniem polskiego szkoleniowca za wyjątkowe zaangażowanie i społeczne znaczenie jego pracy w konkursie UEFA Grassroots Awards w trwającym Tygodniu Piłki Amatorskiej (UEFA Grassroots Week).

Tomasz Wilman pracował przez wiele lat z młodzieżowymi grupami Korony Kielce, a w 2016 roku dostąpił nawet zaszczytu objęcia pierwszego zespołu „Żółto-Czerwonych”. 43-latek nie spędził jednak zbyt wiele czasu na ławce trenerskiej ekipy z województwa świętokrzyskiego i pod koniec października został zwolniony po serii niezadowalających wyników osiąganych przez klub.

Kielczanin postanowił po tym wydarzeniu skupić się na czymś innym i pod wpływem oglądania treningu ampfutbolowego zespołu Kuloodporni Bielsko-Biała zdecydował się założyć ekipę Megamocni Kielce, czyli drużynę zrzeszającą osoby z niepełnosprawnościami, która jest prowadzona przez Fundację na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Megamocni”.

Na początku klub miał się składać z osób po amputacjach, ale z czasem zaczęły się do niego zgłaszać także dzieci z innymi przypadłościami. Dzięki temu w szeregach Megamocnych trenuje dziś ponad 20 zawodników, którzy spotykają się w każdą sobotę.

U podopiecznych fundacji widoczne są stałe postępy dzięki regularnym zajęciom. Mowa tutaj nie tylko o umiejętnościach piłkarskich, ale również o ogólnej sprawności. Treningi bardzo pomagają dzieciom i sprawiają, że zmienia się ich podejście do świata. Chętniej niż kiedyś wychodzą na podwórko, czego wcześniej się wstydziły. Dzięki temu są dumnymi członkami drużyny piłkarskiej za sprawą posiadania własnego herbu i rozgrywania spotkań na terenie całej Polski. To wszystko sprawia, że czują się związani z klubem i swoją społecznością.

UEFA Grassroots Awards są przyznawane od 2010 roku. W tym roku w pięciu kategoriach: najlepszy lider, najlepszy projekt, najlepszy klub amatorski, najlepszy klub profesjonalny i najlepsza inicjatywa dla osób niepełnosprawnych. Nagradzane są organizacje i osoby, które wyróżniają się działaniami prospołecznymi i integrującymi. Kandydatów zgłaszają krajowe federacje. W 2019 roku łącznie wpłynęły 143 zgłoszenia od 43 federacji.

W trzeciej z wymienionych wyżej kategorii wyróżniony został polski zespół - Alternatywny Klub Sportowy „ZŁY”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy