Torino „podbierze” szkoleniowca ligowemu rywalowi? Rozmowy już trwają

Torino „podbierze” szkoleniowca ligowemu rywalowi? Rozmowy już trwają
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Matteo Moretto

Alberto Gilardino, który obecnie prowadzi Genoę, jest jednym z głównych kandydatów do przejęcia posady trenera w Torino - donosi Matteo Moretto.

Nieprzerwanie od lipca 2021 roku zespół Torino prowadzony jest przez Ivana Juricia. Chorwat znany jest ze swoich ogromnych ambicji, które ostatecznie ukierunkowały go do decyzji o możliwym odejściu.

Jurić już zimą bieżącego roku poinformował klubowe władze, że jeśli w obecnej kampanii nie uda mu się awansować do europejskich pucharów, to wraz z końcem sezonu zakończy swój trzyletni angaż w Turynie.

Na ten moment wiele wskazuje na to, że do rozstania dojdzie, bowiem podopieczni 48-latka zajmują w ligowej tabeli dziewiąte miejsce ze stratą sześciu punktów do szóstej w stawce Atalanty Bergamo.

Z tego też powodu władze „Rossoblu” zaczęły rozglądać się za nowym kandydatem, który latem mógłby zastąpić odchodzącego z zespołu Juricia. Według informacji podanych przez Matteo Moretto szczególną uwagę przykuli oni do aktualnego szkoleniowca Genoi, Alberto Gilardino.

Włoski dziennikarz oznajmił, że działacze turyńskiego zespołu prowadzą już rozmowy z otoczeniem 41-letniego szkoleniowca, który ich zdaniem posiada bardzo ciekawy profil, odpowiadający wstępnym założeniom.

Warto dodać, że były napastnik mający za sobą ponad 500 występów w Serie A, znajduje się również na liście życzeń Fiorentiny, po tym jak Vincenzo Italiano ogłosił zakończenie obustronnej współpracy wraz z końcem obecnej kampanii.

Oprócz zainteresowania ze strony ligowego rywala problemem Torino może być również umowa włoskiego szkoleniowca, która dobiegnie końca dopiero w czerwcu 2025 roku.

Genoa pod wodzą Gilardino zajmuje obecnie dwunastą lokatę w tabeli Serie A. W przeszłości pełnił on również rolę pierwszego trenera w AC Rezzato, FC Pro Vercelli 1892 oraz Siena FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy