Tottenham finalizuje transfer Lo Celso. Cały czas chce również Sessegnona

Tottenham finalizuje transfer Lo Celso. Cały czas chce również Sessegnona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano I Sky Sports

Jak podaje Fabrizio Romano, Giovani Lo Celso jest o krok od przenosin z Realu Betis do Tottenhamu.

O całej sprawie pisze Romano, ale i kilka źródeł z Anglii. Tottenham wrócił do tematu pozyskania 23-letniego pomocnika i jest bardzo blisko dopięcia transakcji. Opłata za transfer wyniesie prawdopodobnie około 60 milionów euro. Działacze „Kogutów” prowadzą zaawansowane rozmowy z klubem z Andaluzji, a także ustalają szczegóły kontraktu zawodnika.

Lo Celso trafił do Betisu przed rokiem z Paris Saint-Germain. Początkowo był do Hiszpanii tylko wypożyczony, ale po 12 miesiącach go wykupiono. W sumie Betis zainwestował w Argentyńczyka 25 milionów euro.

Pomocnik ma za sobą bardzo udany sezon. 23-latek zakończył go z 45 występami, 16 trafieniami i sześcioma asystami na koncie.

Sky Sports dodaje, że Tottenham chce przeprowadzić do jutra (koniec okna w Anglii) jeszcze jeden transfer. Blisko dołączenia do „Kogutów” cały czas jest 19-leni Ryan Sessegnon z Fulham. „The Telegraph” informował wcześniej, że londyńczycy zapłacą za lewonożnego zawodnika 25 milionów euro plus bonusy.

Tottenham rozmawia również z Paulo Dybalą z Juventusu, ale na razie nie osiągnięto konsensusu. Przypomnijmy, że temat przenosin do Londynu Philippe Coutinho z Barcelony całkowicie upadł. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy