Tottenham ma problem z następcą Antonio Conte. Kandydaci zgadzają się z bolesną diagnozą Włocha

Tottenham ma problem z następcą Antonio Conte. Kandydaci zgadzają się z bolesną diagnozą Włocha fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Tottenham napotkał kłopot z wytypowaniem docelowego następcy Antonio Conte. Potencjalni kandydaci na stanowisko menedżera angielskiego klubu podzielają stanowisko Włocha - poinformował Matt Law z „The Telegraph”.

Utytułowany szkoleniowiec nie ukrywał nigdy swoich wysokich wymagań w stosunku do pracodawców oraz prowadzonych przez siebie piłkarzy. Dlatego każde odbieganie od przyjętej przez niego normy spotykało się z kierowaniem krytycznych uwag pod adresem powyższych osób.

Zazwyczaj takie stawianie sprawy kończyło się opuszczeniem przez niego klubu. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli wkrótce do czynienia z takim scenariuszem w Tottenhamie po tym, jak Antonio Conte przejechał się po zawodnika i przedstawicielach londyńskiego zespołu po zremisowanym starciu z Southampton (3:3).

W mediach panuje duże przekonanie, że 53-letni trener nie powróci na ławkę „Kogutów” po przerwie na mecze reprezentacyjne.

Jeżeli te doniesienia znajdą swoje potwierdzenie, to tymczasowo na stanowisku opiekuna pierwszej drużyny zastąpi go Ryan Mason. Taki stan miałby potrwać nawet do końca sezonu, ponieważ ekipa z Premier League napotkała trudności ze znalezieniem docelowego następcy Włocha.

Matt Law z „The Telegraph” uważa, że kandydaci na jego miejsce... podzielają zdanie kolegi odnośnie niewłaściwego sposobu funkcjonowania klubu.

Ponadto mają oni wątpliwości w stosunku do nawiązania współpracy z dyrektorem sportowym Fabio Paraticim, na którym ciąży 30-miesięczny zakaz prowadzenia działalności we włoskim futbolu za dopuszczenie się oszustw w Juventusie. Ta sankcja może wciąż zostać rozszerzona na inne kraje, co wiązałoby się z zakończeniem przez niego współpracy z Tottenhamem.

Obecnie w gronie potencjalnych następców Conte wymieniani są przede wszystkim Luis Enrique, Thomas Tuchel i Mauricio Pochettino, pozostający bez pracy, oraz Ange Postecoglou z Celticu, Oliver Glasner z Eintrachtu Frankfurt, Roberto De Zerbi z Brighton i Thomas Frank z Brentfordu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy