Tottenham szuka napastnika. Możliwy sensacyjny powrót do Premier League

Tottenham szuka napastnika. Możliwy sensacyjny powrót do Premier League fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Przedstawiciele Tottenhamu z uwagi na problemy zdrowotne Harry'ego Kane'a i przymusową absencję Son Heung-mina mogą zostać zmuszeni do pozyskania przynajmniej jednego nowego ofensywnego zawodnika.

Kapitan reprezentacji Anglii tuż przed zakończeniem ostatniego ligowego pojedynku przeciwko Manchesterowi United (0:1) uszkodził więzadło w lewej kostce i będzie musiał pauzować przynajmniej do końca lutego.

Luki po bramkostrzelnym zawodniku w wyjściowym składzie „Kogutów” nie zajmie Son Heung-min, który wyjechał na Puchar Azji pomóc Korei Południowej wygrać kontynentalne mistrzostwa i w najgorszym razie powróci do angielskiego klubu dopiero tuż przed pierwszym starciem z Borussią Dortmund w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Do tego czasu Mauricio Pochettino ma dość ograniczone pole manewru w kwestii korzystania z usług ofensywnych graczy i na dodatek jest niezadowolony z dyspozycji prezentowanej przez swoich jedynych zdrowych środkowych napastników - Vincenta Janssena i Fernando Llorente.

Z tego też powodu w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat możliwego szybkiego transferu ofensywnego gracza do ekipy z Londynu. Do tej pory najgłośniej mówiło się o możliwym pozyskaniu Malcoma z Barcelony (więcej - TUTAJ).

Niewykluczone jednak, że przedstawiciele Tottenhamu bez względu na końcowy rezultat rozmów z Brazylijczykiem i „Dumą Katalonii” zdecydują się na podpisanie krótkoterminowej umowy z Giuseppe Rossim.

Włoch pozostaje bez pracodawcy od lipca ubiegłego roku i ostatnio skorzystał z możliwości odbycia wspólnych treningów z Manchesterem United, którego był zawodnikiem w latach 2004-2007.

Doświadczony napastnik pomimo dość długiej przerwy znajduje się w dobrej formie i wciąż liczy na angaż w dobrym klubie, w którym mógłby wykazać się swoimi dużymi umiejętnościami.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy