Totti pożegnał De Rossiego. „Zawsze będziesz moim bratem”

Totti pożegnał De Rossiego. „Zawsze będziesz moim bratem” fot. Francesco Totti I Instagram
Mateusz Michałek
Źródło: Francesco Totti I Instagram

Daniele De Rossi poinformował we wtorek o swoim odejściu z Romy. Włoskiego pomocnika pożegnała inna legenda „Giallorossich”, Francesco Totti.

De Rossi trafił do rzymskiego klubu w 2000 roku, gdy występował jeszcze na pozycji napastnika. Przechodząc przez kolejne szczeble, szybko zadebiutował w jego pierwszej drużynie. Od tamtej pory rozegrał w niej 615 spotkań. Zdobył 63 bramki i zanotował 54 asysty, sięgając z Romą po Puchar i Superpuchar Włoch.

„Dzisiaj smutny dzień. Zamyka się kolejny ważny rozdział w historii Romy i całego Rzymu. Naszego Rzymu.

Przez te wszystkie lata byliśmy ze sobą bardzo blisko. Dorastaliśmy razem, stając się mężczyznami, piłkarzami, rodzicami... Wiedzieliśmy, że ten moment kiedyś nadejdzie. Chcę ci tylko powiedzieć, że byłeś i już na zawsze pozostaniesz moim bratem. Życzę ci wszystkiego, co tylko sobie wymyślisz. Wiem, że wszystko zrobisz jak najlepiej - tak jak to zawsze robiłeś.

Kocham cię, Dani” - napisał Totti na swoim Instagramie.

Podkreślmy, że obaj zawodnicy za swoich najlepszych czasów byli wielokrotnie łączeni z większymi klubami, ale nie zdecydowali się na odejście z Romy. Totti zakończył karierę dwa lata temu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy