Transfer Kownackiego nadal możliwy. Nowy faworyt?!

Transfer Kownackiego nadal możliwy. Nowy faworyt?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport

Dawid Kownacki wciąż może przed zakończeniem zimowego okienka transferowego opuścić szeregi Sampdorii.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski już od pewnego czasu jest nastawiony na zmianę barw klubowych z powodu niezadowalającej liczby gier w barwach ekipy z Genui.

Początkowo wydawało się, że 21-letni zawodnik przeniesie się na zasadzie wypożyczenia do jednego z zespołów występujących na poziomie Serie A. Później do walki o względy byłego gracza Lecha Poznań włączyła się Fortuna Düsseldorf. Drużyna z Niemiec wykazała się na tyle dużą determinacją, że zdołała nakłonić samego Kownackiego do zaangażowania się w nakreślony projekt przez wysłanników ekipy z Esprit Arena.

W międzyczasie pojawił się jednak problem związany z twardymi warunkami stawianymi przez Sampdorię w kwestii warunków transferu napastnika. Obie strony prowadziły długie negocjacje i zgodnie z informacjami przekazanymi kilka dni temu przez „Kicker”, w końcu osiągnęły satysfakcjonujące porozumienie (więcej - TUTAJ).

Wówczas pojawił się jednak kolejny kłopot w postaci kontuzji Gianluki Caprariego, co zmusiło zespół z Genui do rozważenia pozostawienia młodzieżowego reprezentanta Polski w swoich szeregach na dalszą część rozgrywek.

„Sky Sport” uważa, że pomimo uciekającego czasu Fortuna nie zrezygnowała z możliwości sprowadzenia 21-latka i wciąż pracuje nad jego pozyskaniem.

Ich ewentualną rezygnację będzie chciało w ekspresowym tempie wykorzystać Cagliari Calcio, które zdaniem wspomnianego źródła, przedstawiło już właścicielom drużyny ze Stadio Luigi Ferraris ofertę za Kownackiego.

Były gracz Lecha rozegrał szesnaście spotkań w trwającym sezonie i zdobył w nich dwa gole oraz zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy