Transfer Sebastiana Szymańskiego zagrożony?! „Nie chcą handlować z Rosjanami” [WIDEO]

Transfer Sebastiana Szymańskiego zagrożony?! „Nie chcą handlować z Rosjanami” [WIDEO] fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl

Sebastian Szymański świetnie odnalazł się w barwach Feyenoordu Rotterdam. Wydawało się zatem, że Holendrzy sięgną po sezonie definitywnie po Polaka. Jak się okazuje, nie jest to przesądzone, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Czasowe przenosiny wychowanka Legii Warszawa do Eredivisie okazały się strzałem w dziesiątkę. 24-latek błyskawicznie zadomowił się na holenderskich boiskach, co potwierdzają statystyki.

Na ten moment w trykocie Feyenoordu zanotował dziesięć bramek i siedem asyst w 37 spotkaniach. Pod względem goli w rozgrywkach ligowych w klubowej klasyfikacji wyprzedza go jedynie Santiago Giménez. Wydawało się zatem, że latem Polak definitywnie zwiąże się z drużyną z De Kuip.

Prawdopodobieństwo transferu zwiększał fakt, iż ustalona kwota wykupu to zaledwie dziesięć milionów euro. Według holenderskich mediów sam piłkarz doszedł już do porozumienia z aktualnym liderem Eredivisie. Pozostało jedynie dogadanie się z Dynamem Moskwa w sprawie sprzedaży. I tu właśnie tkwi problem.

Holendrzy z wiadomych przyczyn nie zamierzają negocjować z Rosjanami. Moskiewski klub jest powiązany z państwowymi spółkami, które są zaangażowane pośrednio w wojnę na Ukrainie. Dla Szymańskiego to z pewnością niezbyt komfortowa sytuacja.

- Sebastian Szymański w Feyenoordzie - idealne wypożyczenie, trafiony wybór. Pytanie, co stanie się dalej. Feyenoord chce wykupić Polaka za około 10 milionów euro, ale jednocześnie nie ma zamiaru handlować z Rosjanami. Wiemy, jakie jest podejście do tego tematu z uwagi na wojnę, która się toczy w Ukrainie. Mamy połowę maja, okno transferowe zaczyna się rozkręcać i jestem ciekaw, czy FIFA wreszcie podejmie jakąś decyzję. Jest to sytuacja ekstremalnie niekomfortowa dla piłkarza, agentów. Nie wiedzą, jak sobie z nią poradzić - powiedział Tomasz Włodarczyk w programie „Piłkarski salon”.

- Jak legitymizować zapłacenie kwoty około 10 milionów euro w kontekście tego, że Dynamo Moskwa jest mocno powiązane z różnymi instytucjami uznawanymi za podmioty finansujące wojnę?

Sprawę wyjaśnić może decyzja FIFA w sprawie piłkarzy drużyn z Ukrainy i Rosji. Ta powinna nadejść przed kolejnym sezonem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy