Transfer Tierneya pod znakiem zapytania? Celtic odrzuca ofertę Arsenalu!

Transfer Tierneya pod znakiem zapytania? Celtic odrzuca ofertę Arsenalu! fot. Kieran Tierney I Instagram
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports News

Przedstawiciele Celticu odrzucili ofertę Arsenalu za Kierana Tierneya - informuje „Sky Sports News”.

Reprezentant Szkocji znajduje się na liście potencjalnych wzmocnień londyńskiego klubu przed startem nadchodzących rozgrywek stworzonej przez sztab szkoleniowy w porozumieniu z przedstawicielami zespołu, którzy starają się zrobić wszystko, aby nakłonić „The Bhoys” do sprzedaży swojego wychowanka.

Pierwsza propozycja ekipy z Emirates Stadium opiewała na 15 milionów funtów i nie spotkała się z aprobatą władz drużyny z Glasgow.

Arsenal nie zraził się tym niepowodzeniem i w ostatnich dniach wystosował bardziej atrakcyjną ofertę wynoszącą 25 milionów funtów (ok. 28 milionów euro). Według informacji przekazanych przez „Sky Sports News” i ona została odrzucona, ale ze względu na zapisane w niej już bonusy, które odnosiły się do rezultatów osiąganych przez „Kanonierów” w Lidze Mistrzów.

Wspomniane źródło przekonuje, że przedstawiciele Celticu uznali wskazane cele za mało realne do zrealizowania przez klub z Londynu i przekazali w swojej odpowiedzi, że są gotowi sprzedać 22-letniego zawodnika za wspomnianą kwotę bez dodatkowych obwarowań.

Jeżeli zespół z Emirates Stadium zdecyduje się wyłożyć taką sumę na zakontraktowanie Tierneya, to przyniesie on rekordowych dochód „The Bhoys”, którzy do tej pory największą kwotę zainkasowali przy odejściu Moussy Dembélé, który przeprowadził się do Olympique’u Lyon za 19,8 miliona funtów (22 miliony euro). 

Reprezentant Szkocji wystąpił w 40 meczach ekipy z Glasgow w minionym sezonie i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował sześć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy