Trener wydzwania do Piotra Zielińskiego i namawia go na transfer

2023-05-09 15:25:15; Aktualizacja: 1 rok temu
Trener wydzwania do Piotra Zielińskiego i namawia go na transfer Fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Z pierwszej piłki [SportoweFakty.wp.pl]

Przyszłość Piotra Zielińskiego w Napoli stoi pod znakiem zapytania. Jak mogą potoczyć się jego losy? Na ten temat w programie „Z pierwszej piłki” na SportoweFakty.wp.pl wypowiedział się Mateusz Skwierawski.

Piotr Zieliński jest związany z Napoli od 2016 roku. W jego koszulce rozegrał już 325 meczów, a trwający sezon zakończy z „Azzurrimi” z upragnionym tytułem mistrza Włoch na koncie. Kontrakt Polaka jest ważny do 30 czerwca 2024 roku i media od jakiegoś czasu spekulują na temat jego przyszłości. Różne źródła informowały o zainteresowaniu jego osobą ze strony Lazio, Liverpoolu i Newcastle United. Inne pisały, że może on przedłużyć umowę, ale musi zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia.

Nieco informacji przekazał Mateusz Skwierawski.

- Nadstawiłem ucha, bo słyszałem z włoskich mediów, że proponowany jest mu niższy kontrakt i okazało się to prawdą. W tym momencie Piotrek zarabia około 3,5 miliona euro za sezon. Prezydent klubu ma taką zasadę, że tym wiekowym piłkarzom podwyżek raczej nie proponuje, no i Piotrek wchodzi w ten wiek „seniora”, nestora. Faktycznie ma dostać propozycję na gorszych warunkach i nie wiadomo, co dalej - czy klub go sprzeda, czy Piotrek zdecyduje się przedłużyć umowę. Jestem w stanie uwierzyć, że to zrobi, bo się tam dobrze czuje.

(…) - Piotrek ceni sobie strefę komfortu, to co sobie już zbudował i myślę, że może być go ciężko z tego wyrwać. Przedłużenie umowy jest bardzo prawdopodobne, no chyba, że pojawi się oferta od naprawdę dużego klubu. Mówi się teraz o Liverpoolu. Wiem też, że do Piotrka wydzwania Maurizio Sarri, trener Lazio. Namawia go. (...) Byłby to delikatny kroczek w tył. Pewnie tak byśmy to odebrali - że to nie jest duży krok do przodu w jego karierze.

- Jestem ciekawy, czy pozostanie w Neapolu. Ja bym chętnie zobaczył go w Bayernie Monachium czy Liverpoolu. W dużym klubie. Chociaż on akurat bardziej preferowałby Hiszpanię - powiedział dziennikarz SportoweFakty.wp.pl.

Zieliński dobrze zna się ze wspomnianym Sarrim ze wspólnej pracy w Napoli.