Trofeum Jaszyna 2022: Tylko trzech dziennikarzy nie uznało Thibauta Courtois za najlepszego bramkarza

Trofeum Jaszyna 2022: Tylko trzech dziennikarzy nie uznało Thibauta Courtois za najlepszego bramkarza fot. www.shutterstock.com/Christian Bertrand
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Thibaut Courtois otrzymał maksymalną liczbę punktów w plebiscycie o Trofeum Jaszyna od 90 z 93 głosujących dziennikarzy. Jedynie przedstawiciele mediów z Boliwii, Gwinei Równikowej oraz Słowenii widzieli zwycięzcę w innym z dziesięciu nominowanych kandydatów.

Magazyn „France Football” stworzył przed trzema laty nową kategorię w organizowanym przez siebie plebiscycie, by w należyty sposób docenić golkiperów, którzy nie mają zazwyczaj większych szans na to, żeby rywalizować z zawodnikami z pola o Złotą Piłkę.

W tym kontekście wystarczy wspomnieć, że to prestiżowe wyróżnienie otrzymał tylko jeden bramkarz - Lew Jaszyn w 1963 roku. Z tego też powodu nowa nagroda przyznawana przez francuskie czasopismo przyjęła imię legendy radzieckiego futbolu.

W poprzednich edycjach ta nagroda trafiała w ręce Alissona oraz Gianluigiego Donnarummy, a teraz za najlepszego zawodnika na pozycji numer jeden został uznany Thibaut Courtois.

Reprezentant Belgii prezentował się w ubiegłych zmaganiach znakomicie i dlatego nikogo nie może dziwić fakt, że niemal wszyscy głosujący dziennikarze umieścili go na pierwszej pozycji.

Tylko trzech z 93 stwierdziło, że zawodnik Realu Madryt nie zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie, w tym jeden nie widział go w czołowej trójce. Tymi przedstawicielami mediów są:

  • Benjamín Esono Eseng Ayecab z Gwinei Równikowej (Édouard Mendy, Thibaut Courtois, Alisson),
  • Carlos Enrique Rivera z Boliwii (Hugo Lloris, Manuel Neuer, Alisson),
  • Andrej Stare ze Słowenii (Jan Oblak, Thibaut Courtois, Manuel Neuer).

***

TROFEUM JASZYNA 2022 - WYNIKI

1. Thibaut Courtois (Real Madryt/Belgia) - 456 punktów

2. Alisson (Liverpool/Brazylia) - 108

3. Ederson (Manchester City/Brazylia) - 73

4. Édouard Mendy (Chelsea/Senegal) - 61

5. Mike Maignan (AC Milan/Francja) - 45

6. Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt/Niemcy) - 27

7. Manuel Neuer (Bayern Monachium/Niemcy) - 25

8. Jan Oblak (Atlético Madryt/Słowenia) - 17

9. Yassine Bounou (Sevilla/Maroko) - 15

10. Hugo Lloris (Tottenham/Francja) - 8

***

Złota Piłka 2022: Pełna klasyfikacja punktowa tegorocznego plebiscytu. Karim Benzema zdeklasował konkurencję [OFICJALNIE]

Złota Piłka 2022: Tak głosowali dziennikarze. Robert Lewandowski na podium u trzydziestu głosujących

***


TROFEUM JASZYNA - PUNKTACJA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy