2024-10-21 12:32:17; Aktualizacja: 4 godziny temu
Tropikalne warunki im niestraszne - to wielki sukces polskiej piłki. Historyczne zwycięstwo reprezentantek na Mistrzostwach Świata [WIDEO] Fot. TVP Sport
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Reprezentantki Polski do lat 17 mają powód do dumy. W ostatnim meczu pokonały zasłużenie Zambię i odniosły tym samym pierwsze w historii zwycięstwo na Mistrzostwach Świata, biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe.

Podopieczne Marcina Kasprowicza już w pierwszym grupowym meczu z Japonią sprawiły dużą niespodziankę. W starciu z faworytem bezbramkowo zremisowały, zdobywając cenny punkt. Następnie musiały zmierzyć się z Zambią, która po wytrwałej walce przegrały tylko jednym golem z Brazylijkami.

„Biało-Czerwone” walczyły nie tylko z Afrykankami, ale także z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Podczas gry z nieba lał się żar, a termometr wskazywał na 30 stopni Celcjusza. Mogło się zatem zdawać, że to rywalki naszych zawodniczek będą miały łatwiej.

Polki nie miały łatwej przeprawy, mierząc się przede wszystkim z dynamiką przeciwnika. Prezentowały jednak znacznie bardziej dojrzały futbol, który pozwolił im na zwycięstwo 2:0. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie. Na drugą, która podcięła skrzydła Zambii, trzeba było poczekać do 46. minuty.

Dla polskiej piłki kobiecej to bezprecedensowe wydarzenie. Zawodniczki selekcjonera Kasprowicza zaliczyły nie pierwsze w historii zwycięstwo na Mistrzostwach Świata, biorąc pod uwagę wszystkie żeńskie kategorie wiekowe.

Sukces jest bardzo blisko. „Biało-Czerwone” potrzebuję tylko jednego punktu w starciu z Brazylią, by awansować do ćwierćfinału turnieju.