Trzecie z rzędu zwycięstwo Wieczystej Kraków

2024-08-10 16:58:35; Aktualizacja: 28 minut temu
Trzecie z rzędu zwycięstwo Wieczystej Kraków Fot. Tomasz Folta / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Wieczysta Kraków pokonała w meczu czwartej kolejki II ligi KKS 1925 Kalisz 2:0. To trzecia wygrana podopiecznych Sławomira Peszki w tym sezonie.

Wieczysta Kraków rozpoczęła sezon II ligi bez dorobku punktowego, przegrywając w pierwszej kolejce na swoim stadionie z Resovią Reszów 0:1. Ta jeszcze nie tak dawno temu rywalizowała w I lidze. Następnie podopieczni Sławomira Peszki odnieśli dwa zwycięstwa, pozostawiając w pokonanym polu rezerwy Zagłębia Lubin (1:0) oraz drugi zespół ŁKS-u Łódź (4:0).

W sobotę krakowianie mierzyli się na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz, a więc z trzecią ekipą zasadniczej części poprzednich rozgrywek i finalistą późniejszych baraży. W nich triumfowała Stal Stalowa Wola.

Przyjezdni objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Do siatki trafił Manuel Torres, któremu asystował Chuma. Piłka po oddaniu strzału przez 33-letniego hiszpańskiego skrzydłowego odbiła się jeszcze od jednego z rywali. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

Ekipa gości wyprowadziła drugi cios zaraz po przerwie. Tym razem bramkę zdobył Lisandro Semedo. Były piłkarz Radomiaka Radom chwilę wcześniej odebrał piłkę z boku boiska. Dla 28-latka jest to pierwsze trafienie w nowych barwach.

Kolejka trwa, ale aktualnie mająca na koncie dziewięć punktów Wieczysta zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W następnej serii gier zmierzy się u siebie z Hutnikiem Kraków. Potyczkę zaplanowano na sobotę 17 sierpnia.