Tymi słowami Michał Probierz wywołał burzę. „Cyrk”

Tymi słowami Michał Probierz wywołał burzę. „Cyrk” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Bartosz Wieczorek [Twitter]

Michał Probierz pojawił się we wtorek na konferencji, gdzie w dobrym humorze odpowiadał mediom. W pewnym momencie poruszył temat pozycji Marcina Bułki w kadrze, co nie każdemu przypadło do gustu. „Nie powinno być takiej dyskusji” - skomentował wzburzony Bartosz Wieczorek z TVP Sport.

Wybrańcy Michała Probierza stawili się już na zgrupowaniu przed listopadowymi meczami reprezentacji Polski. Na liście znalazło się ponownie kilka nowych nazwisk. Ponownie szansę dostał rewelacyjny w tym sezonie Marcin Bułka.

Podstawowy bramkarz OGC Nice stawił się już na październikowym zgrupowaniu, gdzie awaryjnie zastąpił Bartłomieja Drągowskiego.

Już wtedy powołanie zawodnika drugoligowej Spezii dziwiło. Wielu upatruje w Bułce następcę Wojciecha Szczęsnego, a tymczasem lepsze notowania u Probierza ma 26-latek z Serie B.

Selekcjoner „Biało-Czerwonych” na piątkowej konferencji zapewniał, że nadal trzyma się swojej ustalonej hierarchii. 

- Do końca Mistrzostw Europy mamy ustaloną hierarchię bramkarzy w reprezentacji. Gdyby Bartłomiej Drągowski był zdrowy, znalazłby się w kadrze - powiedział 51-latek.

Na pytanie, czy postawiłby na byłego golkipera Jagiellonii Białystok nawet kosztem Marcina Bułki, odpowiedział z przekonaniem „tak”.

Nie wszyscy potrafią zrozumieć postawę Michała Probierza. W mocny sposób do jego słów z konferencji odniósł się Bartosz Wieczorek z TVP Sport.

„Możesz być w kozackiej formie, najlepszym bramkarzem w Ligue 1, zatrzymywać gwiazdy PSG, ale i tak nie wyprzedzisz w hierarchii golkipera z Serie B, który wyciąga piłkę z siatki z rywalami pokroju Reggiany czy Ternany. No, chyba że konkurent złapie kontuzję. Cyrk [...] Nawet jeśli, to nie powinno być dyskusji, że wyżej od niego w hierarchii jest bramkarz z Serie B. W dodatku z drużyny, która jest w strefie spadkowej” - napisał na Twitterze dziennikarz.

„Na dziś Drągowski nie powinien być nawet rozpatrywany jako trzeci lub czwarty w hierarchii. Natomiast jest wyżej, a powód wszyscy dobrze znają” - kontynuował Wieczorek.

Bułka zadziwia w tym sezonie całą Europę, notując dziewięć czystych kont w rozgrywkach Ligue 1. Na przeciwległym biegunie znajduje się Drągowski, który ze Spezią zajmuje dopiero 18. lokatę w Serie B.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy