U-16: Reprezentacja Polski wycofana z Mistrzostw Ameryki Południowej

U-16: Reprezentacja Polski wycofana z Mistrzostw Ameryki Południowej
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 16 jednak nie zagra w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Turniej przeniesiono z Boliwii do Paragwaju.

Polacy zostali zaproszeni na Campeonato Sudamericano Sub-15 przez CONMEBOL i UEFA razem z reprezentacją Belgii. Biało-czerwoni mieli zagrać w grupie B, w której znalazły się również Argentyna, Urugwaj, Chile, Paragwaj i Ekwador. Polski Związek Piłki Nożnej wycofał jednak rodzimą drużynę z turnieju.

„PZPN informuje, że ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niepokoje społeczne w Boliwii została podjęta decyzja o nieuczestniczeniu w turnieju przeniesionym do Paragwaju w tygodniu poprzedzającym jego rozpoczęcie. W związku z tym biało-czerwoni przebywać będą na zgrupowaniu w Warszawie (17.11.2019 do 23.11.2019)” - czytamy w komunikacie opublikowanym przed federację.

W zgrupowaniu wezmą udział:

1. Patryk Romanowski (Escola Varsovia);
2. Bartłomiej Maliszewski (Jagiellonia Białystok);
3. Iwo Kaczmarski (Korona Kielce);
4. Radosław Seweryś (Korona Kielce);
5. Bartosz Brylowski (Lechia Gdańsk);
6. Filip Koperski (Lechia Gdańsk);
7. Kacper Urbański (Lechia Gdańsk);
8. Norbert Pacławski (Lech Poznań);
9. Adrian Tymiński (Lech Poznań);
10. Jakub Złoch (Lech Poznań);
11. Igor Martuszewski (Pogoń Szczecin);
12. Maciej Styn (Pogoń Szczecin);
13. Mateusz Chmarek (Rozwój Katowice);
14. Mateusz Lipp (Ruch Chorzów);
15. Piotr Starzyński (Ruch Chorzów);
16. Kuba Wiśniewski (Śląsk Wrocław);
17. Kacper Duda (Wisła Kraków);
18. Jakub Kolan (Zagłębie Lubin);
19. Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin);
20. Oliwier Zych (Zagłębie Lubin).

Przeniesiony do Paragwaju turniej ma rozpocząć się 23 listopada.

Dodajmy, że zamieszki w Boliwii wybuchły po ostatnich wyborach w tym kraju. Tamtejsza opozycja nie chce uznać ich wyników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy