U-16: Reprezentacja Polski wycofana z Mistrzostw Ameryki Południowej

U-16: Reprezentacja Polski wycofana z Mistrzostw Ameryki Południowej
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Reprezentacja Polski do lat 16 jednak nie zagra w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Turniej przeniesiono z Boliwii do Paragwaju.

Polacy zostali zaproszeni na Campeonato Sudamericano Sub-15 przez CONMEBOL i UEFA razem z reprezentacją Belgii. Biało-czerwoni mieli zagrać w grupie B, w której znalazły się również Argentyna, Urugwaj, Chile, Paragwaj i Ekwador. Polski Związek Piłki Nożnej wycofał jednak rodzimą drużynę z turnieju.

„PZPN informuje, że ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niepokoje społeczne w Boliwii została podjęta decyzja o nieuczestniczeniu w turnieju przeniesionym do Paragwaju w tygodniu poprzedzającym jego rozpoczęcie. W związku z tym biało-czerwoni przebywać będą na zgrupowaniu w Warszawie (17.11.2019 do 23.11.2019)” - czytamy w komunikacie opublikowanym przed federację.

W zgrupowaniu wezmą udział:

1. Patryk Romanowski (Escola Varsovia);
2. Bartłomiej Maliszewski (Jagiellonia Białystok);
3. Iwo Kaczmarski (Korona Kielce);
4. Radosław Seweryś (Korona Kielce);
5. Bartosz Brylowski (Lechia Gdańsk);
6. Filip Koperski (Lechia Gdańsk);
7. Kacper Urbański (Lechia Gdańsk);
8. Norbert Pacławski (Lech Poznań);
9. Adrian Tymiński (Lech Poznań);
10. Jakub Złoch (Lech Poznań);
11. Igor Martuszewski (Pogoń Szczecin);
12. Maciej Styn (Pogoń Szczecin);
13. Mateusz Chmarek (Rozwój Katowice);
14. Mateusz Lipp (Ruch Chorzów);
15. Piotr Starzyński (Ruch Chorzów);
16. Kuba Wiśniewski (Śląsk Wrocław);
17. Kacper Duda (Wisła Kraków);
18. Jakub Kolan (Zagłębie Lubin);
19. Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin);
20. Oliwier Zych (Zagłębie Lubin).

Przeniesiony do Paragwaju turniej ma rozpocząć się 23 listopada.

Dodajmy, że zamieszki w Boliwii wybuchły po ostatnich wyborach w tym kraju. Tamtejsza opozycja nie chce uznać ich wyników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy