U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa

2024-05-21 20:59:54; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Fot. Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Marek Papszun wrócił do Rakowa Częstochowa. Raczej nie zwiększyło to szans na ponowną grę w jego barwach Deiana Sorescu.

Deian Sorescu dołączył do Rakowa Częstochowa w 2022 roku za 700-800 tysięcy euro. Trenerem zespołu był wtedy Marek Papszun. Oczekiwania względem transferu Rumuna były duże i raczej nie zostały spełnione. Nie było tak, że wahadłowy w ogóle nie grał, ale nie stał się piłkarzem niezbędnym szkoleniowcowi. W efekcie po 12 miesiącach został wypożyczony do FCSB.

Zawodnik wrócił do Częstochowy już za czasów Dawida Szwargi, ale po pół roku znowu został wypożyczony. Tym razem trafił do Turcji, gdzie występuje w Gaziantepie. W 16 meczach tamtejszej ekstraklasy zdobył cztery bramki i zanotował dwie asysty.

26-latek notuje niezłe recenzje, ale czy wróci do Rakowa? Biorąc pod uwagę to, że w kolejnym sezonie drużynę będzie prowadził Papszun, raczej nie. Szymon Janczyk pisze na łamach Weszlo.com, że Rumun jest u niego spalony.

Tak naprawdę wcześniej nie pojawiały się jakieś konkretne informacje na temat potencjalnego konfliktu między panami. Gracz prawdopodobnie po prostu nie leży trenerowi. Być może sytuacja jeszcze się zmieni, ale w tym momencie nic na to nie wskazuje.

Problem może rozwiązać się sam. Gaziantep ma bowiem opcję wykupu Rumuna. Zdaniem Digisport.ro opiewa ona na 700 tysięcy euro.

Umowa Sorescu z Rakowem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.