Uczeń przerósł mistrza. Gerrard pokonał Rodgersa!

Uczeń przerósł mistrza. Gerrard pokonał Rodgersa!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | Sky Sports

Rangers rywalizowało wczoraj z Celtikiem i po raz pierwszy od kwietnia 2016 roku pokonało „The Bhoys”. Złą passę przerwało mając na ławce trenerskiej Stevena Gerrarda, który mierzył się ze swoim byłym szkoleniowcem, Brendanem Rodgersem.

„Old Firm Derby” tym razem wygrało Rangers, a jedyną bramkę w tym meczu zdobył Ryan Jack. Tym samym po serii 12. spotkań bez zwycięstwa, „The Gers” mogli dopisać do swojego konta trzy punkty. Po zakończeniu pojedynku radości z odniesionego rezultatu nie krył Steven Gerrard, trener zwycięskiej ekipy.

– Ta chwila jest dla naszych fanów, którzy przeszli bardzo wiele. Piłkarze byli wybitni. Poprosiłem ich, aby zagrali na maksimum swoich możliwości. Oni zrobili to, a ponadto dodali jeszcze trochę od siebie – oznajmił i dodał – Zyskaliśmy pewność siebie i wiarę we własnej umiejętności. Wszystko dzięki naszej dobrej grze. Byliśmy znakomici i dlatego mogliśmy zagrać bardziej komfortowo niż zwykle. Zaprezentowaliśmy odważny futbol.

W zupełnie odmiennym nastroju był za to Brendan Rodgers, szkoleniowiec Celticu.

– Popełnialiśmy mnóstwo niewymuszonych błędów i nie tworzyliśmy sobie tyle okazji, ile byśmy chcieli. W związku z tym nie mamy żadnej wymówki. Rozgrywaliśmy piłkę bez odpowiedniej precyzji, a dodatkowo robiliśmy to w nieodpowiednim czasie. Podejmowaliśmy złe decyzje – powiedział i dodał – Młodzi piłkarze zebrali odpowiednie doświadczenie. Będą odczuwać ból po porażce z Rangers i mam nadzieję, że dzięki temu się rozwiną. 

Obecnie liderem tabeli szkockiej ekstraklasy jest Celtic, lecz ma tyle samo „oczek” co Rangers i prowadzi tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy