UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty

UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Repubblica

Aleksander Čeferin, pełniący funkcję prezydenta Europejskiej Unii Związków Piłkarskich, przedstawił trzy plany odnoszące się do wznowienia zawieszonych rozgrywek piłkarskich.

Słoweniec przyznał w wywiadzie udzielonym „La Repubblica”, że UEFA przygotowała już trzy warianty wznowienie zmagań ligowych po uporaniu się na Starym Kontynencie z epidemią koronawirusa.

- Teraz najważniejsze jest zdrowie ludzi i pokonanie pandemii. Nie mam pojęcia, kiedy to się skończy, ale mamy przygotowane plany A, B i C. Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami lig oraz klubów - zapewnia Aleksander Čeferin.

- Pierwszy nasz wariant zakłada wznowienie gry w połowie maja. Drugi w połowie czerwca, a trzeci plan pod koniec czerwca. Jeśli do tego czasu nie będzie można wrócić do rywalizacji, to najprawdopodobniej będziemy musieli uznać ten sezon za stracony. Zapewniam jednak, że rozważamy także plan opóźnienia startu nowych rozgrywek, żeby dokończyć aktualne. Nie potrafię też powiedzieć, czy ewentualne wznowienie sezonu odbyłoby się z kibicami czy przy pustych trybunach - dodał prezydent UEFA.

Na temat możliwości dokończenia obecnych rozgrywek wypowiadają się też inne osoby ze świata piłki nożnej. Wśród nich znalazł się André Villas-Boas. Szkoleniowiec Olympique'u Marsylia nie należny do zwolenników wyżej wymienionych wariantów i sam zaproponował podjęcie próby zakończenia rozgrywek do grudnia, aby móc od razu płynnie przejść do nowego kalendarza ustawionego pod Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy