UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty

UEFA ma plan na dokończenie rozgrywek. TRZY warianty
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Repubblica

Aleksander Čeferin, pełniący funkcję prezydenta Europejskiej Unii Związków Piłkarskich, przedstawił trzy plany odnoszące się do wznowienia zawieszonych rozgrywek piłkarskich.

Słoweniec przyznał w wywiadzie udzielonym „La Repubblica”, że UEFA przygotowała już trzy warianty wznowienie zmagań ligowych po uporaniu się na Starym Kontynencie z epidemią koronawirusa.

- Teraz najważniejsze jest zdrowie ludzi i pokonanie pandemii. Nie mam pojęcia, kiedy to się skończy, ale mamy przygotowane plany A, B i C. Pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami lig oraz klubów - zapewnia Aleksander Čeferin.

- Pierwszy nasz wariant zakłada wznowienie gry w połowie maja. Drugi w połowie czerwca, a trzeci plan pod koniec czerwca. Jeśli do tego czasu nie będzie można wrócić do rywalizacji, to najprawdopodobniej będziemy musieli uznać ten sezon za stracony. Zapewniam jednak, że rozważamy także plan opóźnienia startu nowych rozgrywek, żeby dokończyć aktualne. Nie potrafię też powiedzieć, czy ewentualne wznowienie sezonu odbyłoby się z kibicami czy przy pustych trybunach - dodał prezydent UEFA.

Na temat możliwości dokończenia obecnych rozgrywek wypowiadają się też inne osoby ze świata piłki nożnej. Wśród nich znalazł się André Villas-Boas. Szkoleniowiec Olympique'u Marsylia nie należny do zwolenników wyżej wymienionych wariantów i sam zaproponował podjęcie próby zakończenia rozgrywek do grudnia, aby móc od razu płynnie przejść do nowego kalendarza ustawionego pod Mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy