UEFA rozwiewa wątpliwości: Mistrzostwa Europy w przyszłym roku, ale nazwa Euro 2020 zostaje

UEFA rozwiewa wątpliwości: Mistrzostwa Europy w przyszłym roku, ale nazwa Euro 2020 zostaje
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że przełożone na przyszły rok Mistrzostwa Europy będą dalej funkcjonowały pod nazwą Euro 2020.

Pierwotnie Mistrzostwa Europy miały rozpocząć się 12 czerwca i trwać do 12 lipca tego roku. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa UEFA po rozmowach z szefami zrzeszonych w niej federacji przełożyła turniej na przyszły rok. Nowy plan zakłada rozegranie go w 12 miastach między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku.

Wśród kibiców bardzo szybko zrodziły się pytania, czy będziemy mieli więc do czynienia z Euro 2020 czy jednak Euro 2021. Europejska centrala piłkarska postanowiła rozwiać wątpliwości, informując, że impreza odbędzie się pod nazwą Euro 2020.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz zespołem ze ścieżki B baraży. W nich o miejsce na Euro powalczą Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja i Irlandia.

Baraże miały zostać rozegrane pod koniec marca, ale również je przełożono.

AKTUALIZACJA: UEFA podała, że wpis na Twitterze został dodany przypadkowo i nie ma jeszcze decyzji odnośnie nazwy przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO] Premierowy gol Bartosza Białka w Bundeslidze [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy