UEFA rozwiewa wątpliwości: Mistrzostwa Europy w przyszłym roku, ale nazwa Euro 2020 zostaje

UEFA rozwiewa wątpliwości: Mistrzostwa Europy w przyszłym roku, ale nazwa Euro 2020 zostaje
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała, że przełożone na przyszły rok Mistrzostwa Europy będą dalej funkcjonowały pod nazwą Euro 2020.

Pierwotnie Mistrzostwa Europy miały rozpocząć się 12 czerwca i trwać do 12 lipca tego roku. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa UEFA po rozmowach z szefami zrzeszonych w niej federacji przełożyła turniej na przyszły rok. Nowy plan zakłada rozegranie go w 12 miastach między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku.

Wśród kibiców bardzo szybko zrodziły się pytania, czy będziemy mieli więc do czynienia z Euro 2020 czy jednak Euro 2021. Europejska centrala piłkarska postanowiła rozwiać wątpliwości, informując, że impreza odbędzie się pod nazwą Euro 2020.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz zespołem ze ścieżki B baraży. W nich o miejsce na Euro powalczą Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja i Irlandia.

Baraże miały zostać rozegrane pod koniec marca, ale również je przełożono.

AKTUALIZACJA: UEFA podała, że wpis na Twitterze został dodany przypadkowo i nie ma jeszcze decyzji odnośnie nazwy przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy