UEFA z planem awaryjnym. Finał Ligi Mistrzów dopiero w sierpniu?!

UEFA z planem awaryjnym. Finał Ligi Mistrzów dopiero w sierpniu?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Cadena SER

UEFA i Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) porozumiały się w sprawie wstępnych terminów wznowienia lig krajowych i rozgrywek międzynarodowych - poinformowało „Cadena SER”.

Wspomniane organizacje prowadzą nieustanne rozmowy na temat sytuacji piłkarskiej na Starym Kontynencie po ustaniu pandemii koronawirusa i miały wspólnie ustalić, że priorytetem jest dogranie ligowych zmagań kosztem decydujących starć w europejskich pucharach.

„Cadena SER” uważa, że UEFA i ECA doszły do porozumienia, że rozgrywki w poszczególnych krajach powinny zostać rozegrane najpóźniej w lipcu, a następnie w sierpniu nastąpiłoby dogranie Ligi Mistrzów i Ligi Europy, gdzie spotkania od ćwierćfinału nie odbywałby się w formie dwumeczów.

Jeżeli ten plan zostałby zrealizowany, to wówczas nowy sezon miałby rozpocząć się po trzytygodniowej przerwie na początku września.

Na razie są to jedynie wstępne ustalenia, ponieważ ich zatwierdzenie zależy sytuacji panującej w poszczególnych krajach, co w efekcie nie pozwala na wprowadzenie jednolitego terminarza.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy