UEFA zaskoczyła. OFICJALNIE: O wyniku meczów reprezentacji może zdecydować... bardzo specyficzne losowanie

UEFA zaskoczyła. OFICJALNIE: O wyniku meczów reprezentacji może zdecydować... bardzo specyficzne losowanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził zasady obowiązujące w trakcie najbliższych spotkań międzynarodowych w związku z panującą pandemią.

Koronawirus odcisnął mocne piętno na świecie sportu, który musi szukać różnych rozwiązań pozwalających mu kontynuować wcześniej przerwane lub przełożone rywalizacje.

Ten stan rzeczy tyczy się także piłki nożnej, gdzie pierwszy raz w tym roku na Starym Kontynencie będziemy świadkami meczów międzypaństwowych w ramach Ligi Narodów, eliminacji Mistrzostw Europy U-21 i kwalifikacji Mistrzostw Europy kobiet w 2022 roku.

W związku z tymi spotkaniami Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził stosowny protokół określający zasady funkcjonowania kadr na zgrupowaniach i między innymi warunki dotyczące odwołania, przełożenia pojedynków i... wylosowania końcowego wyniku przebiegu rywalizacji.

W oparciu o panującą sytuację oraz biorąc pod uwagę specyfikę rozgrywek drużyn narodowych, Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził 28 sierpnia 2020 roku następujące zasady obowiązujące w międzynarodowych spotkaniach:

1) jeśli grupa zawodników zostanie poddana obowiązkowej kwarantannie lub izolacji na podstawie decyzji właściwego organu krajowego/lokalnego, mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem, o ile drużyna ma co najmniej 13 dostępnych piłkarzy (w tym co najmniej jednego bramkarza), niezależnie od innych postanowień regulaminu danego turnieju (w tym terminu podania listy powołanych piłkarzy), pod warunkiem, że wszyscy gracze są uprawnieni do reprezentowania kadry U-21 lub odpowiedniej reprezentacji narodowej zgodnie z obowiązującymi przepisami FIFA i uzyskały ujemny wynik testu zgodnie z wymogami Protokołu UEFA;

2) jeśli związek narodowy nie jest w stanie wystawić drużyny z wyżej wymienioną minimalną liczbą zawodników (tj. 13, w tym co najmniej jednego bramkarza), mecz zostanie, jeśli to możliwe, przełożony na termin ustalony przez administrację UEFA, która będzie miała również prawo przypisania go do miejsca, które może znajdować się w kraju neutralnym (na terytorium związku członkowskiego UEFA), jeśli uzna to za stosowne; w każdym przypadku gospodarze pozostaną odpowiedzialni za organizację spotkania i wszystkie związane z tym koszty;

3) jeśli nie można przełożyć spotkania, Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA podejmie decyzję w tej sprawie. Jeśli uzna, że ​​związek narodowy, który jest odpowiedzialny za mecz, który się nie odbył lub nie został rozegrany w całości, to przegrywa spotkanie. Jeżeli jednak organ ten stwierdzi, że obie lub żadna z drużyn nie jest/są odpowiedzialni za to, że mecz nie odbył się lub nie został rozegrany w całości, to oznacza, że ​​ten nie może zostać uznany za nierozegrany. Wówczas wynik spotkania zostanie rozstrzygnięty w drodze losowania (tj. wygrana 1: 0, przegrana 0: 1 lub remis 0: 0) przeprowadzonego przez administrację UEFA;

4) jeśli którykolwiek z członków wyznaczonego zespołu sędziowskiego na mecz uzyska pozytywny wynik testu na Covid-19, UEFA może wyjątkowo wyznaczyć zastępców arbitrów, którzy mogą być tej samej narodowości, co jedna z federacji narodowych i/lub nie mogą znajdować się na liście FIFA ” - czytamy w opublikowany komunikacie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy