UEFA zaskoczyła. OFICJALNIE: O wyniku meczów reprezentacji może zdecydować... bardzo specyficzne losowanie

UEFA zaskoczyła. OFICJALNIE: O wyniku meczów reprezentacji może zdecydować... bardzo specyficzne losowanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził zasady obowiązujące w trakcie najbliższych spotkań międzynarodowych w związku z panującą pandemią.

Koronawirus odcisnął mocne piętno na świecie sportu, który musi szukać różnych rozwiązań pozwalających mu kontynuować wcześniej przerwane lub przełożone rywalizacje.

Ten stan rzeczy tyczy się także piłki nożnej, gdzie pierwszy raz w tym roku na Starym Kontynencie będziemy świadkami meczów międzypaństwowych w ramach Ligi Narodów, eliminacji Mistrzostw Europy U-21 i kwalifikacji Mistrzostw Europy kobiet w 2022 roku.

W związku z tymi spotkaniami Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził stosowny protokół określający zasady funkcjonowania kadr na zgrupowaniach i między innymi warunki dotyczące odwołania, przełożenia pojedynków i... wylosowania końcowego wyniku przebiegu rywalizacji.

W oparciu o panującą sytuację oraz biorąc pod uwagę specyfikę rozgrywek drużyn narodowych, Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził 28 sierpnia 2020 roku następujące zasady obowiązujące w międzynarodowych spotkaniach:

1) jeśli grupa zawodników zostanie poddana obowiązkowej kwarantannie lub izolacji na podstawie decyzji właściwego organu krajowego/lokalnego, mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem, o ile drużyna ma co najmniej 13 dostępnych piłkarzy (w tym co najmniej jednego bramkarza), niezależnie od innych postanowień regulaminu danego turnieju (w tym terminu podania listy powołanych piłkarzy), pod warunkiem, że wszyscy gracze są uprawnieni do reprezentowania kadry U-21 lub odpowiedniej reprezentacji narodowej zgodnie z obowiązującymi przepisami FIFA i uzyskały ujemny wynik testu zgodnie z wymogami Protokołu UEFA;

2) jeśli związek narodowy nie jest w stanie wystawić drużyny z wyżej wymienioną minimalną liczbą zawodników (tj. 13, w tym co najmniej jednego bramkarza), mecz zostanie, jeśli to możliwe, przełożony na termin ustalony przez administrację UEFA, która będzie miała również prawo przypisania go do miejsca, które może znajdować się w kraju neutralnym (na terytorium związku członkowskiego UEFA), jeśli uzna to za stosowne; w każdym przypadku gospodarze pozostaną odpowiedzialni za organizację spotkania i wszystkie związane z tym koszty;

3) jeśli nie można przełożyć spotkania, Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA podejmie decyzję w tej sprawie. Jeśli uzna, że ​​związek narodowy, który jest odpowiedzialny za mecz, który się nie odbył lub nie został rozegrany w całości, to przegrywa spotkanie. Jeżeli jednak organ ten stwierdzi, że obie lub żadna z drużyn nie jest/są odpowiedzialni za to, że mecz nie odbył się lub nie został rozegrany w całości, to oznacza, że ​​ten nie może zostać uznany za nierozegrany. Wówczas wynik spotkania zostanie rozstrzygnięty w drodze losowania (tj. wygrana 1: 0, przegrana 0: 1 lub remis 0: 0) przeprowadzonego przez administrację UEFA;

4) jeśli którykolwiek z członków wyznaczonego zespołu sędziowskiego na mecz uzyska pozytywny wynik testu na Covid-19, UEFA może wyjątkowo wyznaczyć zastępców arbitrów, którzy mogą być tej samej narodowości, co jedna z federacji narodowych i/lub nie mogą znajdować się na liście FIFA ” - czytamy w opublikowany komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Real Madryt: Przesądzone - Ødegaard trafi do Arsenalu Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy