UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] fot. Krzysztof Dąbrowski (X.com)
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA uwzględniła apelację Legii Warszawa. Dotyczyła ona kar nałożonych na nią w związku z wydarzeniami mającymi miejsce przy okazji meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy z Aston Villą.

Legia Warszawa po raz pierwszy mierzyła się z Aston Villą w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy 21 września. Wicemistrz Polski pokonał wtedy przyjezdnych z Birmingham 3:2 po golach Pawła Wszołka oraz Ernesta Muçiego (dublet).

Niedługo po tym UEFA wlepiła mu kary za blokowanie przejść, zamknięte bramy ewakuacyjne i odpalenie środków pirotechnicznych przez kibiców. Ich łączna suma wyniosła 41 tysięcy euro.

Stołeczny klub postanowił odwołać się od tych decyzji. Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA wzięła to pod uwagę i wydała nowy komunikat.

Grzywna wynikająca z blokowania przejść została podtrzymana. Legia musi zapłacić z tego tytułu 16 tysięcy euro. Europejska centrala piłkarska zamknęła za to postępowania dyscyplinarne dotyczące rzekomego użycia środków pirotechnicznych oraz niezapewnienia tego, by wszystkie wyjścia i bramy na stadionie pozostały otwarte podczas przebywania widzów na trybunach.

Warszawski klub zapłaci więc o 25 tysięcy euro mniej niż miał pierwotnie.

Decyzji w sprawie incydentów, jakie miały miejsce przy okazji drugiego spotkania między zespołami w Birmingham, na razie nie ma.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy