UEFA znalazła rozwiązanie kwestii Superligi? Wielkie dofinansowanie Ligi Mistrzów!

UEFA znalazła rozwiązanie kwestii Superligi? Wielkie dofinansowanie Ligi Mistrzów!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bloomberg

UEFA prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania środków, które będą do dyspozycji uczestników Ligi Mistrzów - informuje „Bloomberg”.

Po ogłoszeniu powstania Superligi rozpoczęła się przepychanka pomiędzy klubami założycielskimi a UEFA. Europejska konfederacja piłkarska grozi wykluczeniami dla drużyn oraz piłkarzy uczestniczących w projekcie, ale w międzyczasie rozpoczęto prace nad znalezieniem rozwiązania impasu.

Oficjeli dostrzegli problemy gigantów i wygląda na to, że zamierzają przekonać ich, by mimo wszystko zaufali reformie rozgrywek Ligi Mistrzów, która ma wejść w życie w 2024 roku. Agencja prasowa „Bloomberg” informuje, że UEFA rozpoczęła rozmowy z funduszami inwestycyjnymi, dzięki którym znacznie zwiększony ma zostać budżet dla uczestników Champions League.

Wspomnianym funduszem ma być londyńskie Centricus Asset Management, które specjalizuje się w inwestowaniu w różne dziedziny gospodarki, w tym także sektor sportowy. Co prawda przedstawiciele Centricus mieli zaprzeczyć prowadzeniu rozmów z UEFA, lecz „Bloomberg” przekonuje, iż jest coś na rzeczy, ale że sprawa jest stosunkowo świeża, strony dają sobie czas na dalsze negocjacje.

Wstępnie mowa o bardzo wysokim wsparciu, bowiem UEFA chciałaby uzyskać pakiet finansowy w wysokości łącznie sześciu miliardów euro. Te pieniądze miałyby zostać przeznaczone choćby na premie za wyniki dla uczestników zrewolucjonizowanych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że założyciele Superligi chcieli rozdzielić między sobą kwotę 3,5 miliarda euro. Środki te miały zostać przeznaczone na infrastrukturę oraz walkę z kryzysem, spowodowanym pandemią COVID-19.

Więcej na temat: Liga Mistrzów Superliga UEFA Finanse

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy