UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!

UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel

Unia Europejskich Związków Piłkarskich otrzymała propozycję ze strony przedstawicieli rosyjskiego futbolu dotyczącą możliwości zorganizowania nadchodzących Mistrzostw Europy w ich kraju - poinformował „Der Spiegel”.

We wtorek odbędzie się wideokonferencja działaczy UEFA ze wszystkimi europejskimi federacjami. Tematem spotkania będzie omówienie obecnej sytuacji panującej na Starym Kontynencie w związku z panującą epidemią koronawirusa.

W mediach już od kilku dni pojawiają się informacje sugerujące, że w trakcie prowadzonych rozmów zostanie podjęta decyzja między innymi o przełożeniu Mistrzostw Europy na 2021 roku.

„Der Spiegel” sugeruje jednak, że przedstawiciele UEFA otrzymali propozycję ze strony Rosji przed rozpoczęciem rozmów, która wyraziła gotowość do zostania zastępczym gospodarzem imprezy i wzięcia pełnej odpowiedzialność za przygotowanie turnieju.

Co prawda organizator ostatnich Mistrzostw Świata otrzymał zakaz organizowania jakichkolwiek międzynarodowych zawodów w swoim kraju ze strony WADA (Światowa Agencja Antydopingowa). UEFA nie podlega jednak decyzjom podejmowanym przez ten organ, dlatego może rozważyć otrzymaną ofertę.

Przypominamy także, że Sankt Petersburg jest jednym z dwunastu miast, które miało gościć u siebie Euro 2020.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Unia Europejskich Związków Piłkarskich zgodziła się na przeniesienie mistrzostw do jednego kraju i nadal najbardziej prawdopodobnym scenariuszem pozostaje przeniesienie turnieju na przyszły rok lub rozegranie go jeszcze w tym, ale w późniejszym czasie ze względu na znalezienie wolnych terminów pozwalających na dogranie krajowych oraz międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy