UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!

UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel

Unia Europejskich Związków Piłkarskich otrzymała propozycję ze strony przedstawicieli rosyjskiego futbolu dotyczącą możliwości zorganizowania nadchodzących Mistrzostw Europy w ich kraju - poinformował „Der Spiegel”.

We wtorek odbędzie się wideokonferencja działaczy UEFA ze wszystkimi europejskimi federacjami. Tematem spotkania będzie omówienie obecnej sytuacji panującej na Starym Kontynencie w związku z panującą epidemią koronawirusa.

W mediach już od kilku dni pojawiają się informacje sugerujące, że w trakcie prowadzonych rozmów zostanie podjęta decyzja między innymi o przełożeniu Mistrzostw Europy na 2021 roku.

„Der Spiegel” sugeruje jednak, że przedstawiciele UEFA otrzymali propozycję ze strony Rosji przed rozpoczęciem rozmów, która wyraziła gotowość do zostania zastępczym gospodarzem imprezy i wzięcia pełnej odpowiedzialność za przygotowanie turnieju.

Co prawda organizator ostatnich Mistrzostw Świata otrzymał zakaz organizowania jakichkolwiek międzynarodowych zawodów w swoim kraju ze strony WADA (Światowa Agencja Antydopingowa). UEFA nie podlega jednak decyzjom podejmowanym przez ten organ, dlatego może rozważyć otrzymaną ofertę.

Przypominamy także, że Sankt Petersburg jest jednym z dwunastu miast, które miało gościć u siebie Euro 2020.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Unia Europejskich Związków Piłkarskich zgodziła się na przeniesienie mistrzostw do jednego kraju i nadal najbardziej prawdopodobnym scenariuszem pozostaje przeniesienie turnieju na przyszły rok lub rozegranie go jeszcze w tym, ale w późniejszym czasie ze względu na znalezienie wolnych terminów pozwalających na dogranie krajowych oraz międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy