UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!

UEFA zrezygnuje z Euro 2020 w dwunastu miastach? Zastępczy organizator wyraża gotowość przejęcia turnieju!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel

Unia Europejskich Związków Piłkarskich otrzymała propozycję ze strony przedstawicieli rosyjskiego futbolu dotyczącą możliwości zorganizowania nadchodzących Mistrzostw Europy w ich kraju - poinformował „Der Spiegel”.

We wtorek odbędzie się wideokonferencja działaczy UEFA ze wszystkimi europejskimi federacjami. Tematem spotkania będzie omówienie obecnej sytuacji panującej na Starym Kontynencie w związku z panującą epidemią koronawirusa.

W mediach już od kilku dni pojawiają się informacje sugerujące, że w trakcie prowadzonych rozmów zostanie podjęta decyzja między innymi o przełożeniu Mistrzostw Europy na 2021 roku.

„Der Spiegel” sugeruje jednak, że przedstawiciele UEFA otrzymali propozycję ze strony Rosji przed rozpoczęciem rozmów, która wyraziła gotowość do zostania zastępczym gospodarzem imprezy i wzięcia pełnej odpowiedzialność za przygotowanie turnieju.

Co prawda organizator ostatnich Mistrzostw Świata otrzymał zakaz organizowania jakichkolwiek międzynarodowych zawodów w swoim kraju ze strony WADA (Światowa Agencja Antydopingowa). UEFA nie podlega jednak decyzjom podejmowanym przez ten organ, dlatego może rozważyć otrzymaną ofertę.

Przypominamy także, że Sankt Petersburg jest jednym z dwunastu miast, które miało gościć u siebie Euro 2020.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Unia Europejskich Związków Piłkarskich zgodziła się na przeniesienie mistrzostw do jednego kraju i nadal najbardziej prawdopodobnym scenariuszem pozostaje przeniesienie turnieju na przyszły rok lub rozegranie go jeszcze w tym, ale w późniejszym czasie ze względu na znalezienie wolnych terminów pozwalających na dogranie krajowych oraz międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy