Union Berlin działa z wyprzedzeniem. TRZECI letni transfer zrealizowany [OFICJALNIE]

Union Berlin działa z wyprzedzeniem. TRZECI letni transfer zrealizowany [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Union Berlin

Keita Endo przeniósł się na stałe do Unionu Berlin z Yokohama F. Marinos.

Dwukrotny reprezentant Japonii skorzystał latem ubiegłego roku z propozycji spróbowania swoich sił w europejskim futbolu i przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do popularnych „Żelaznych”.

23-letni skrzydłowy nie rozpoczął jednak najlepiej swojej przygody z niemieckim klubem z powodu urazu odniesionego tuż przed startem rozgrywek.

Keita Endo potrzebował trochę czasu na dojście do odpowiedniej formy i następnie pojawiał się na boisku w barwach Unionu głównie w charakterze zawodnika rezerwowego na końcowe minuty spotkań.

Mimo to władze drużyny z Berlina są zadowolone z dotychczasowej współpracy z Japończykiem i postanowiły skorzystać z możliwości wykupienia go z Yokohama F. Marinos.

Zespół z Bundesligi nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących długości zawartego kontraktu z 23-latkiem oraz przeznaczonej na niego sumy odstępnego.

- Pomimo bariery językowej zostałem tu bardzo ciepło przyjęty. Czułem się tutaj jak w domu od pierwszego dnia, a teraz jestem jeszcze bardziej podekscytowany, że pozostanę częścią zespołu. Osobiście udało mi się zdobyć dużo doświadczenia w dotychczasowych występach i nie mogę się doczekać, aby zagrać Bundesligi w przyszłym sezonie - powiedział zdobywca jednej bramki w 15 rozegranych meczach w tym sezonie.

Endo jest już trzecim letnim nabytkiem Unionu. Przed nim stosowne umowy z klubem podpisali Rani Khedira oraz Paul Jaeckel.

Transfer drugiego z nich został potwierdzony parę dni temu po tym, jak 22-letni obrońca odrzucił możliwość przedłużenia współpracy z Greuther Fürth znajdującym się na dobrej drodze do wywalczenia awansu do Bundesligi. W jego przypadku także nie ujawniono długości zawartego kontraktu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy