„Unosi się aromat mistrzostwa”. Paris Platynov z wpisem po meczu Ekstraklasy

2024-09-21 17:59:14; Aktualizacja: 5 dni temu
Mateusz Michałek Źródło: Paris Platynov [Twitter]

W pierwszym sobotnim spotkaniu dziewiątej kolejki Ekstraklasy Cracovia pokonała Puszczę Niepołomice 2:1. Po ostatnim gwizdku entuzjastyczny wpis na temat krakowskiej ekipy zamieścił na Twitterze Paris Platynov.

Potyczka między Cracovią a Puszczą Niepołomice odbywała się na stadionie tej pierwszej, ale formalnie gospodarzem meczu była druga, która rozgrywa na nim swoje domowe spotkania. Podopieczni Tomasza Tułacza objęli prowadzenie już w szóstej minucie, kiedy to do siatki trafił Michalis Kosidis.

Krakowianie odpowiedzieli szybko za sprawą gola strzelonego przez Virgila Ghițę. W drugiej połowie zwycięstwo ekipie „Pasów” dała bramka Otara Kakabadze. Gruzin popisał się mocnym uderzeniem z boku pola karnego po wbiegnięciu w szesnastkę.

Podopieczni Dawida Kroczka znakomicie rozpoczęli sezon. Po dziewięciu meczach mają na koncie 19 punktów, na co złożyło się sześć wygranych, jeden remis i dwie porażki. Aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli. Pierwszy Lech Poznań zgromadził tyle samo „oczek”, ale jest jeszcze przed swoim spotkaniem w tej kolejce.

„Aromat mistrzostwa unosi się w Krakowie” - przekazał w sobotę Paris Platynov na Twitterze. Barwny streamer jest kibicem „Pasów”.

Na jego wpis emotikoną sugerującą to, że mu się on spodobał, zareagował między innymi Mateusz Klich.

„Trzymamy nogi blisko ziemi, ale miło posłuchać trenerskiego NOSA” - odpowiedziała sama Cracovia.

Oczywiście są też komentarze kibiców o nieco innym zabarwieniu.