Upamecano chciałby trafić do Premier League

Upamecano chciałby trafić do Premier League fot. RB Lipsk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild

Kontrakt Dayota Upamecano z RB Lipsk jest ważny do 30 czerwca 2021 roku. Jak pisze „Bild”, do tej pory odrzucił on wszystkie propozycje przedłużenia współpracy i nie zanosi się na to, by do tego doszło.

Władze Lipska chcą zatrzymać francuskiego stopera na dłużej. Do tej pory nie udało się im jednak przekonać go do złożenia podpisu pod nową umową. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu sezonu 21-letni Francuz pożegna się z niemieckim klubem. Zgodnie z zapisem w jego kontrakcie latem będzie on dostępny za 60 milionów euro.

Kto może pozwolić sobie na transfer środkowego obrońcy? Według „Bilda” w czołówce są obecnie trzy kluby - Barcelona, Bayern oraz Arsenal, który chciał pozyskać go już latem, ale próby spełzły na niczym.

Co ciekawe, w trakcie najbliższego okna „Kanonierzy” mogą mieć pewną przewagę nad pozostałymi zespołami. Zdaniem niemieckich dziennikarzy Upamecano chciałby bowiem kontynuować swoją karierę właśnie w Premier League.

Bilans Francuza w barwach Lipska to 99 spotkań, trzy bramki i asysta. W trwającym sezonie wybiegał on na murawy 24 razy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy