2024-06-02 08:28:35; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ups, nie do tej bramki! Samobójcze trafienie Luisa Suáreza podczas wymiany ciosów w MLS [WIDEO] Fot. Apple TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Inter Miami nadal utrzymuje się na pozycji lidera Konferencji Wschodniej Major League Soccer, lecz zaliczył już drugie potknięcie z rzędu. Przyczynił się do tego między innymi Luis Suárez, który skierował futbolówkę do własnej siatki.

Ekipa z Florydy ponownie zgubiła punkty w rywalizacji o mistrzowski tytuł. Po porażce z Atlantą United Bartosza Slisza tym razem zremisowała przed własną publicznością z St. Louis City. Za każdym razem goniła wynik, odpowiadając na gole strzelane przez gości.

Jako pierwszy stan rywalizacji wyrównał Lionel Messi. Po wymianie podań z Jordim Albą Argentyńczyk mocno i skutecznie umieścił piłkę w siatce. W tym sezonie ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zaliczył już 25. bezpośrednią kontrybucję przy akcji bramkowej.

W końcówce pierwszej połowy zrobiło się 2:2. Na sfinalizowaną akcję Indiany Vassileva ponownie odpowiedzieli „Katalończycy”. Messi do Alby, a Alba do Suáreza, który uderzył praktycznie do pustej bramki.

Choć Urugwajczyk zanotował 12. trafienie w 16. występie na poziomie MLS, dopisał także kolejne, tyle że do własnej bramki.

Napastnik zdecydowanie pomylił się przy obliczeniach futbolówki zagranej z rzutu rożnego. Znajdując się na swoim polu karnym, strzałem głową pokonał Drake'a Callendera.

Zrobiło się 2:3, ale na ratunek przybył największy bohater spotkania. Jordi Alba uratował remis w 85. minucie, wychodząc na wolną pozycję po sprytnym podaniu z głębi pola od Juliana Gressela.

„Czaple” zasiadają na fotelu lidera z dwupunktową przewagą na FC Cincinnati, lecz goniąca ich reszta stawki ma do rozegrania jeszcze po dwa zaległe pojedynki.