Uraz Nico Williamsa [WIDEO]

2024-09-20 07:34:35; Aktualizacja: 5 dni temu
Uraz Nico Williamsa [WIDEO] Fot. El Chiringuito
Mateusz Michałek Źródło: Athletic Club | El Chiringuito

W czwartkowy wieczór Athletic Club mierzył się w wyjazdowym meczu LaLigi z Leganés (2:0). Udział w nim przedwcześnie zakończył zawodnik baskijskiej drużyny Nico Williams.

W czwartek uwaga większości kibiców z Europy była skupiona na ostatnich spotkaniach w ramach pierwszej kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Jednocześnie rozgrywano jednak mecz LaLigi pomiędzy Leganés a Athletic Club. Goście zwyciężyli  2:0 po bramkach Daniego Viviana oraz Iñakiego Williamsa. Niestety wygraną okupili urazem odniesionym przez brata tego drugiego - Nico.

Mistrz Europy znalazł się w podstawowym składzie baskijskiej ekipy, ale nie wyszedł już na drugą połowę. Jego miejsce na murawie zajął Gorka Guruzeta.

Skrzydłowy doznał urazu i widać, jak po ostatnim gwizdku szedł o kulach. Wideo to przedstawiające opublikowano w programie „El Chiringuito”.

„Nico Williams doznał stłuczenia lewej kostki. Kontuzja ta zmusiła go do zmiany w przerwie meczu z Leganés w czwartkowy wieczór” - przekazał tylko na razie Athletic na temat swojego zawodnika. Nie wiadomo, jak długo będzie musiał on pauzować.

22-latek do niedawna był bohaterem transferowej sagi dotyczącej jego potencjalnych przenosin do Barcelony. Wydawało się, że jeśli piłkarz zdecyduje się odejść z Bilbao, to wyląduje właśnie na Camp Nou, ale ostatecznie pozostał w dotychczasowym miejscu.

W tym sezonie strzelił jednego gola.

Athletic ma obecnie na koncie 10 punktów, co daje mu piąte miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.