Valencia miała już podpisać kontrakt z następcą Giorgiego Mamardaszwilego

2024-05-21 20:19:54; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Valencia miała już podpisać kontrakt z następcą Giorgiego Mamardaszwilego Fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Fabrizio Romano

Valencia pozyskała Stołe Dimitriewskiego z Rayo Vallecano. Doświadczony bramkarz zastąpi Giorgiego Mamardaszwilego, o którego usługi zabiega wiele klubów - zapewnia Fabrizio Romano.

Giorgi Mamardaszwili, mimo że ma dopiero 23 lata, to już od kilku sezonów strzeże dostępu do bramki „Nietoperzy”, nieustannie przyciągając uwagę większych europejskich marek. Wiele wskazuje na to, że obecny sezon jest jego ostatnim w Walencji, gdyż szczególne zainteresowanie nim wykazują Newcastle United oraz Atlético Madryt.

W związku z tym władze Valencii nie próżnują i jeszcze przed końcem bieżącej kampanii zdecydowały się dopiąć transfer nowego golkipera. Według doniesień Fabrizio Romano wybór padł na Stołe Dimitriewskiego, 30-letniego bramkarza Macedonii Północnej i Rayo Vallecano, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca. Kluczowy gracz madryckiego zespołu w 37 meczach bieżącego sezonu zanotował 13 czystych kont (tyle samo co Mamardaszwili), co jest czwartym najlepszym wynikiem w LaLidze.

67-krotny reprezentant kraju z hiszpańskimi zespołami związany jest od 2012 roku, kiedy po raz pierwszy przeniósł się na wypożyczenie z Udinese U-19 do rezerw Cádiz. W kolejnych latach bronił barw Granady, Gimnàsticu czy Rayo, z którym żegna się po sześciu sezonach.

Dimitriewski w nowym klubie przeszedł już testy medyczne, a także związał się czteroletnim kontraktem, obowiązującym do końca czerwca 2028 roku.