Valencia wciąż pogrążona w chaosie. Javi Gracia rozważa podanie się do dymisji

Valencia wciąż pogrążona w chaosie. Javi Gracia rozważa podanie się do dymisji
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Héctor Gómez

Javi Gracia jest mocno rozgoryczony brakiem aktywności Valencii na rynku transferowym po utracie kilku ważnych zawodników i dlatego zastanawia się nawet nad złożeniem rezygnacji z funkcji szkoleniowca - poinformował Héctor Gómez.

Przedstawiciele „Nietoperzy” mają olbrzymi kłopot z opanowaniem sytuacji panującej w klubie już od ponad roku. Wówczas zdecydowali się oni dość niespodziewanie na zakończenie współpracy z Marcelino.

Zwolnienie dobrze wykonującego swoją pracę szkoleniowca nie przypadło do gustu wielu zawodnikom i w efekcie gęsta atmosfera w szeregach jednej z mocniejszych ekip z LaLigi zaczęła narastać.

Sytuacja klubu stała się jeszcze słabsza po wybuchu pandemii koronawirusa, której skutki doprowadził do rozstania z takimi ważnymi piłkarzami jak Rodrigo, Ferran Torres, Francis Coquelin, Dani Parejo, Cristiano Piccini czy Ezequiel Garay.

Javi Gracia, który objął stery w Valencii w lipcu, nie ukrywał swojego niezadowolenia z tego faktu, ale otrzymał zapewnienie ze strony władz, że w miejsce wspomnianych zawodników zostaną sprowadzeni nowi, aby zapewnić mu odpowiedni komfort pracy w walce o zajęcie jednego z czołowych miejsc w hiszpańskich rozgrywkach.

Obietnice złożone przez przedstawicieli zespołu nie znalazły jednak pokrycia w działaniach podjętych przez nich na rynku, ponieważ nie sprowadzili do drużyny żadnego nowego piłkarza.

Héctor Gómez uważa, że 50-letni szkoleniowiec jest do tego stopnia wściekły na ten stan rzeczy, że zażądał spotkania z zarządem drużyny, aby omówić obecną sytuację panująca w klubie i jeżeli ta nie przypadnie mu do gustu, to rozważy złożenie natychmiastowej dymisji z zajmowanego stanowiska.

Do tej pory były trener takich ekip jak Watford, Rubin Kazań, Málaga, Osasuna czy Almería poprowadził Valencię w pięciu spotkaniach - dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki - co pozwala „Nietoperzom” plasować się na szóstej pozycji w tabeli LaLigi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy