Van Dijk pojedzie na EURO 2020?! Klopp komentuje

Van Dijk pojedzie na EURO 2020?! Klopp komentuje fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Liverpool Echo

Jürgen Klopp nie widzi większych szans na to, aby Virgil van Dijk znalazł się w kadrze reprezentacji Holandii na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Szkoleniowiec Liverpoolu jest przekonany, że środkowy obrońca wróci do pełni sił dopiero na przedsezonowy okres przygotowawczy.

„The Reds” zmagają się w trwających rozgrywkach z olbrzymimi kłopotami związanymi z zestawieniem solidnej linii obrony.

Problemy aktualnego mistrza Anglii z tą formację rozpoczęły się od październikowego derbowego starcia z Evertonem (2:2), w którym to Virgil van Dijk uszkodził więzadła krzyżowe przednie po interwencji Jordana Pickforda.

Holender musiał w związku z tym poddać się operacji ich rekonstrukcji. Ten zabieg zakończył się sukcesem, co umożliwiło 29-letniemu zawodnikowi rozpoczęcie procesu rehabilitacji.

Defensor pochwalił się już kilkukrotnie efektami dotychczasowej pracy i dlatego w mediach zaczęły pojawiać się spekulacje mówiące o tym, że być może zdąży on wykurować się na nadchodzące EURO 2020.

O ewentualny udział van Dijka w tym turnieju został zapytany Jürgen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec nie należy jednak do optymistów w tym temacie i uważa, że jego piłkarz powinien odzyskać pełnie sił dopiero na przedsezonowy okres przygotowawczy, co w naturalnie wyklucza jego udział w Mistrzostwach Europy.

- Nie jestem selekcjonerem reprezentacji Holandii, ale w tym przypadku wydaje mi się, że van Dijk nie zdąży na EURO 2020. Nie chodzi o to, że nie chcę go czy Joe puścić, bo i tak nie mam nic do gadania w tej kwestii. Chodzi mi tu o to, jak bardzo odniesione przez nich kontuzje są poważne. Każdy z nas ma nadzieję, że chłopcy będą już gotowi na przedsezonowe przygotowania. To bardzo skomplikowane urazy, dlatego ciężko ocenić kiedy wrócą do gry - przyznał opiekun Liverpoolu, odnosząc się w tym samym tonie do stanu zdrowia reprezentanta Anglii - Joe Gomeza.

- Jestem spragniony dobrych wiadomości, ale z tego co mi wiadomo, to nie ma na razie żadnego przełomu w rehabilitacji. Wszystko toczy się swoim tempem. Gdy zaczną trenować z zespołem, to wtedy będzie dobrze. Van Dijk i Gomez są obecnie w lepszej kondycji niż Joël. On niestety cały czas ma na nogach coś w stylu butów narciarskich. Nie potrafi w tym nawet truchtać. Z kolei Virgil już powoli zaczyna biegać, ale jeszcze dużo pracy przed nim - dodał Klopp.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy