Van Wolfswinkel ma tętniaka mózgu. Nie zagra przez pół roku!

Van Wolfswinkel ma tętniaka mózgu. Nie zagra przez pół roku! fot. FC Basel
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Basel

Ricky van Wolfswinkel poinformował, że na najbliższe pół roku musi zawiesić karierę piłkarską. Jest to spowodowane tym, że wykryto u niego tętniaka mózgu.

Holender może mówić o dużym szczęściu, bowiem wybrzuszenie w głowie zdiagnozowano u niego przy okazji prześwietlenia będącego efektem urazu, którego doznał siódmego sierpnia w meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów przeciwko LASK.

Wówczas pod koniec rywalizacji z Austriakami został on trafiony w głowę, a lekarze, widząc powagę sytuacji, podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala. Na miejscu wykonano szereg badań, których celem było wykrycie powikłań po ciężkim wstrząsie mózgu. Ku wielkiemu zaskoczeniu, w trakcie jednego z prześwietleń u 30-latka zdiagnozowano tętniaka mózgu.

Na szczęście został on odkryty na czas, zatem zawodnika FC Basel wkrótce czeka operacja, po której będzie musiał jednak pauzować co najmniej przez pół roku.

– Jestem niezwykle wdzięczny lekarzom za odkrycie tętniaka mózgu. Zwykle nie jest on wykrywany na czas, a dopiero po pęknięciu i spowodowaniu innych uszkodzeń organizmu – powiedział.

– Cios, który otrzymałem w trakcie meczu, nie ma absolutnie nic wspólnego z istniejącym tętniakiem mózgu. On rozwijał się przez długi czas, ale nie miałem żadnych objawów, więc nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia – dodał.

– Data mojego powrotu będzie oczywiście zależeć od reakcji tętniaka mózgu na zastosowane leczenie. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż za pół roku, dlatego na razie mam zamiar skupić się na swoim zdrowiu i poprawie kondycji, aby móc robić to, co kocham najbardziej, tak szybko, jak to możliwe – zakończył.

Ricky van Wolfswinkel piłkarzem „RotBlau” jest od lipca 2017 roku. Dwukrotny reprezentant Holandii w tym czasie zdołał rozegrać 74 spotkania, w których zaznaczył swoją obecność 30 trafieniami i 10 kluczowymi podaniami. Jego umowa z obecnym pracodawcą wygasa w połowie 2020 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli przejdzie testy medyczne. Jednak nie Brazylia! Balotelli przejdzie testy medyczne. Jednak nie Brazylia! OFICJALNIE: Cracovia ocenia sędziego Stefańskiego. Wytyka mu DZIESIĘĆ błędów i małżeństwo z fanką Wisły Kraków [WIDEO] OFICJALNIE: Cracovia ocenia sędziego Stefańskiego. Wytyka mu DZIESIĘĆ błędów i małżeństwo z fanką Wisły Kraków [WIDEO] Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Raków Częstochowa liczy na rekordową sprzedaż. Trzy miliony euro odrzucone Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy