VfL Wolfsburg ma plan na Bartosza Białka

VfL Wolfsburg ma plan na Bartosza Białka fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WAZ

VfL Wolfsburg nie nosi się z zamiarem wypożyczenia Bartosza Białka do innego zespołu w nowych rozgrywkach.

W minionych dniach pojawiły się w niemieckich mediach spekulacje odnoszące się do najbliższej przyszłości młodzieżowego reprezentanta Polski. Dotyczyły one tymczasowego opuszczenia przez niego szeregów „Wilków” na rzecz dołączenia do drużyny, w której mógłby regularnie pojawiać się na boisku.

Obecnie Bartosz Białek ma spory problem z łapaniem minut w VfL Wolfsburg z uwagi na dużą konkurencję w osobach Luki Waldschmidta, Maximiliana Philippa, Maxa Kruse, Lukasa Nmechy i Jonasa Winda. Większość z nich dołączyła do niemieckiego klubu po zerwaniu więzadła krzyżowego przez naszego napastnika jeszcze w trakcie ubiegłych rozgrywek.

Wychowanek Zagłębia Lubin stracił przez tę kontuzję pierwszą część trwającego sezonu. Z kolei w drugiej regularnie łapie się do kadry meczowej, ale na ligowych boiskach zdołał pojawić się do tej pory tylko ośmiokrotnie bez zanotowania choćby gola czy asysty.

W związku z tym zaczęto plotkować o jego wypożyczeniu do Schalke 04, Hannoveru czy Nürnberg. Do tych doniesień odniósł się dyrektor sportowy „Wilków”, zapewniając, że w klubie nikt nie nosi się z zamiarem tymczasowego rozstania z Białkiem.

- Nie, nie rozważamy takiego rozwiązania. Wyobrażamy sobie jednak, że może być interesujący dla innych zespołów - przyznał Jörg Schmadtke w rozmowie z „WAZ”.

To samo źródło podkreśla także, że żadna z wymienionych drużyn nie zgłosiła się do Wolfsburga w sprawie wybadania możliwości pozyskania polskiego napastnika, który widnieje w planach trenera Floriana Kohfeldta na następny sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy