Viaplay pokaże w Polsce ligi kobiece [OFICJALNIE]

Viaplay pokaże w Polsce ligi kobiece [OFICJALNIE] fot. Viaplay
Redakcja
Redakcja
Źródło: NENT

Platforma wideo Viaplay pozyskała prawa do transmisji kobiecej angielskiej Superligi, włoskiej Seria A i hiszpańskiej Primera División między innymi w Polsce.

Szwedzki koncern będzie pokazywać co najmniej dwa mecze każdej kolejki angielskiej oraz włoskiej ekstraklasy (włącznie z półfinałami i finałami). Dodatkowo zrealizuje około 30-35 spotkań ligi hiszpańskiej.

Już teraz w krajach skandynawskich oraz na Islandii platforma transmituje niemiecką Bundesligę kobiet, w której grają reprezentantki Polski - Katarzyna Kiedrzynek oraz Ewa Pajor. Od przyszłego sezonu te rozgrywki będą pokazywane również w Polsce, przynajmniej przez rok.

Prezes firmy przekonuje, że chce być gigantem na rynku telewizji sportowej w Polsce.

- Mamy jasny cel, jakim jest zrobienie z Viaplay głównego dostawcy transmisji sportowych w Polsce. Budujemy tę pozycję krok po kroku. Po ogłoszeniu kupna praw do transmisji Bundesligi jestem podekscytowany, aby ogłosić nabycie również praw do transmitowania Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy w Polsce, zwłaszcza że rozgrywki te cieszą się sporą popularnością wśród polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od dawna i z dużą niecierpliwością czekamy, aby kontynuować naszą współpracę również w Polsce - powiedział Andres Jansen, prezes i dyrektor generalny NENT.

W zeszłym tygodnia Nordic Entertainment Group poinformowała o zakupie praw do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy na najbliższe trzy lata w Polsce. Wciąż nie wiemy, kto pokaże Ligę Mistrzów (wedle spekulacji prawa zostaną w Polsacie).

Wiadomo za to, że Viaplay transmitować Bundesligę od sezonu 2021/2022 oraz eliminacje Mistrzostw Świata ze strefy CAF.

Platforma wystartuje w Polsce w sierpniu, a usługa będzie kosztować 34 złote miesięcznie. Poza sportem można oglądać na niej seriale oraz filmy.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy