2024-09-27 06:30:49; Aktualizacja: 2 godziny temu
Viktoria Pilzno walczyła do końca i urwała punkt faworytowi w Lidze Europy [WIDEO] Fot. TV
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Tranasfery.info

Viktoria Pilzno jeszcze w 86. minucie starcia w Lidze Europy przegrywała z Eintrachtem Frankfurt 1:3, ale dzięki szalonej końcówce, zdołała wywieźć z Niemiec punkt.

Polscy kibice cieszą się, że jesienią w Lidze Konferencji będziemy mogli śledzić losy dwóch drużyn znad Wisły, ale ten wynik to nic imponującego w porównaniu z Czechami, którym naprawdę możemy zazdrościć.

Naszych południowych sąsiadów w europejskich pucharach reprezentują aż trzy kluby i w dodatku wspaniale rozpoczęły w nich swoją przygodę. Sparta Praga aż 3:0 pokonała RB Salzburg na inaugurację Ligi Mistrzów, jej rywal zza miedzy, Slavia, pewnie wygrała na wyjeździe 2:0 z Łudogorecem Razgrad na początek zmagań w Lidze Europy, a w tych samych rozgrywkach Viktoria Pilzno zremisowała 3:3 na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt, mimo że jeszcze do 86. minuty przegrywała aż 1:3.

Wynik tego meczu w 38. minucie otworzył Hugo Ekitike, ale jeszcze przed przerwą do wyrównania mocnym strzałem z dystansu doprowadził Pavel Šulc. Po 60. minucie Niemcy wrzucili wyższy bieg i w krótkim czasie na listę strzelców wpisali się Junior Dina Ebimbe oraz Rasmus Kristensen. Ten wynik utrzymywał się aż do 86. minuty, więc wydawało się, że losy tego meczu są już rozstrzygnięte.

Piłkarze Viktorii walczyli jednak do końca, co los im wynagrodził, a bohaterem Czechów został Václav Jemelka. Stoper najpierw popisał się wspaniałym podaniem, które wykorzystał Prince Kwabena Adu, a w doliczonym czasie gry to właśnie 29-latek najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i doprowadził do remisu.