Vinícius Júnior był kuszony superkontraktem

Vinícius Júnior był kuszony superkontraktem fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marca

Paris Saint-Germain próbowało przekonać Viníciusa Júniora, by do niego dołączył - informuje „Marca”.

Paris Saint-Germain próbowało wpłynąć na Viníciusa Júniora, odradzając mu podpisywanie nowego kontraktu z Realem Madryt i oferując kontrakt na poziomie 40 milionów euro rocznie. To 12 razy więcej niż Brazylijczyk inkasuje obecnie w Hiszpanii i cztery razy więcej niż „Królewscy” proponują mu w ramach przedłużenia wygasającej 30 czerwca 2024 roku umowy.

Naciski trwały od listopada 2021 roku do marca obecnego. Oprócz wysokiego podstawowego wynagrodzenia PSG zaoferowało Viníciusowi bonus za podpis i szereg możliwości biznesowych w Katarze.

Jak pisze „Marca”, Vinícius uszanował i okazał wdzięczność za przedstawienie mu takiej propozycji, ale od początku był chętny, żeby zostać w Realu. Jego związek z „Królewskimi” jest zbyt mocny, by zerwała go nawet tak intratna oferta. Atakujący już od jakiegoś czasu powtarza swoim agentom, że nie chce się nigdzie ruszać. Do jego drzwi pukały chociażby Chelsea, Liverpool i Manchester United, ale jego odpowiedź była taka sama jak w przypadku PSG.

Gdyby Real złożył 21-latkowi słabą ofertę przedłużenia współpracy, ten zapewne zachowywałby się inaczej. Brazylijczyk czuje się jednak doceniany w Madrycie i jest zdecydowany na parafowanie nowego kontraktu. Madrytczycy chcieli związać się z nim umową do 30 czerwca 2028 roku. Finalnie skończy się na porozumieniu do 2026 lub 2027. Otoczenie piłkarza zasugerowało kontrakt wart 10 milionów euro rocznie do 30 czerwca 2026 roku lub rok dłuższy wart 12 milionów euro rocznie. Obie wersje zostały zaakceptowane przez Real.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy