Virgil van Dijk dosadnie o meczu z Polską. „Jesteśmy tym rozczarowani”

2024-06-17 08:29:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Virgil van Dijk dosadnie o meczu z Polską. „Jesteśmy tym rozczarowani” Fot. kivnl / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: vi.nl

Polska przegrała 1-2 z Holandią w meczu fazy grupowej na EURO 2024. Po końcowym gwizdku spotkanie to skomentował Virgil van Dijk, a więc kapitan naszych rywali.

Niedzielne spotkanie reprezentacji Polski przeciwko narodowej drużynie Holandii rozpoczęło się dla „Biało Czerwonych” w wymarzony sposób. Podopieczni selekcjonera Michała Probierza wyszli na prowadzenie już w 16. minucie za sprawą bramki Adama Buksy.

Decydujące ciosy zostały jednak wymierzone przez Holendrów. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Cody Gakpo, natomiast w 83. minucie zwycięskiego gola po wejściu z ławki rezerwowych strzelił Wout Weghorst. Tym samym trzy punkty trafiły na konto naszych rywali.

Po zakończonym starciu przyszła pora na podsumowania. Swoje zdanie wyraził również Virgil van Dijk, a więc kapitan „Oranje”. Doświadczony defensor otwarcie przyznał, że czuje odpowiedzialność za straconą bramkę.

- Jesteśmy rozczarowani golem straconym w standardowej sytuacji, musimy teraz to dokładnie przeanalizować. Trenujemy w tym celu i czuję tę odpowiedzialność. Przeciwnik za łatwo przedostał się pod naszą bramkę, trzeba to poprawić - powiedział.

Piłkarz angielskiego Liverpoolu ma również nadzieje, że w następnych spotkaniach zwycięstwa będą przychodziły im nieco łatwiej.

- Mieliśmy wiele okazji, a potem trzeba było wykorzystać jeszcze jedną. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy mecz, to bardzo miłe uczucie, że nam się to udało. Miejmy nadzieję, że w dalszej części turnieju będziemy zdobywać punkty z większą łatwością. Dobrze jest dominować, ale trzeba też wykorzystywać swoje szanse - podsumował.

Holandia na tegorocznych Mistrzostwach Europy w fazie grupowej zmierzy się jeszcze z Francją oraz Austrią.