Vuković zakończył karierę

Vuković zakończył karierę
Jarosław Matoga
Jarosław Matoga
Źródło: Twitter

Aleksandar Vuković poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze o zakończeniu kariery zawodniczej. Piłkarz Korony miał ostatnimi czasy spore problemy z kontuzjami.

33-letni Serb, posiadający również polskie obywatelstwo, od kilku lat występował w Koronie Kielce. Do ekipy "złoto-krwistych" trafił w 2009 roku, po niezbyt udanym epizodzie w Iraklisie Saloniki. Vuković kojarzony jest w Polsce głównie z Legią Warszawa. W barwach klubu ze stolicy występował przez dziewięć sezonów, z czego dwukrotnie grał w Legii tylko przez rundę.

Do Polski trafił z Milicionara Belgrad  w 2001 roku. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Puchar Ligi i Superpuchar Polski. W 242 ligowych występach w Polsce zaliczył 18 trafień. W 2008 roku, Serb otrzymał polskie obywatelstwo. W obecnej rundzie Vuković rozegrał tylko jedno spotkanie ligowe. W ostatnich miesiącach Serb borykał się z kontuzjami. Przed tygodniem rozegrał swoje ostatnie spotkanie z GKS-em Bełchatów. Zaliczył 63 minuty gry. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy