Vydra chce zostać w Anglii

2014-05-19 17:18:32; Aktualizacja: 10 lat temu
Vydra chce zostać w Anglii Fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz Źródło: Sky Sports

Matěj Vydra stwierdził, że chciałby zostać w Premier League po opuszczeniu West Bromwich Albion.

Zawodnik, który otrzymał nagrodę Piłkarza Roku 2013 w Championship, po udanym pobycie w Watford dołączył do WBA zeszłego lata na wypożyczeniu z Udinese.

Reprezentant Czech zagrał jednak w zaledwie siedmiu spotkaniach ligowych i strzelił trzy bramki. Po zakończonym sezonie wrócił do swojego klubu macierzystego z Serie A. Włodarzom zespołu powiedział jednak, że nie chce przechodzić na kolejne wypożyczenie po swoich dwóch pobytach w Anglii i poprzednim w Club Brugge.

- Nie uśmiecha mi się kolejne wypożyczenie i przeskok do nowego miasta każdego roku, poznawanie kolegów z drużyny i innych ludzi z klubu. Adaptacja zajmuje kilka miesięcy, w ten sposób mija połowa sezonu, a drugie pół zostaje na praktykę meczową. Lepiej jest podpisać kontrakt z jakimś zespołem na cztery-pięć lat. To chcę właśnie uczynić - stwierdził 22-latek.

- Jestem graczem Udinese, ale rozmawiałem z moim agentem i dowiedziałem się o zainteresowaniu moją osobą ze strony klubów z Anglii i Niemiec. Powiedziałem, że chcę grać w Premier League i jest to dla mnie priorytet. Teraz wszystko zależy od tego, czy kluby osiągną porozumienie i czy prezydent Udinese pozwoli mi odejść - dodał piłkarz.

Vydra przyznał również, że rozczarował go pobyt w West Bromwich.

- Strzeliłem trzy gole, co nie jest wyczynem dla napastnika, ale co mogę z tym zrobić, skoro sezon się skończył? Nie chcę się chwalić, ale w większości przypadków, gdy grałem od pierwszej minuty to radziłem sobie dobrze. Kiedy jest się na boisku dziesięć czy piętnaście minut, bardzo trudno o zmienienie czegokolwiek - zakończył Czech.