W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę

W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LaLiga

Przedstawiciele LaLigi poinformowali, że mecz odwołany z powodu wystąpienia dużej liczby przypadków zakażeń koronawirusem w szeregach Fuenlabrady zostanie ostatecznie rozegrany.

Niemal wszystkie spotkania ostatniej serii gier z zaplecza hiszpańskiej elity miały zostać rozegrane równolegle 20 lipca o godzinie 21:00.

Niestety niezwykle ważne starcie z punktu widzenia rozstrzygnięć dotyczących baraży oraz spadku pomiędzy Deportivo La Coruña a Fuenlabradą zostało odwołane po tym, jak drużyna gości ogłosiła, że wystąpiło u niej siedem przypadków zakażenia koronawirusem.

Organizatorzy rozgrywek zastanawiali się nad najbardziej korzystnym rozwiązaniem powstałej sytuacji i przy po braku możliwości związanej z przełożeniem całej kolejki zdecydowali się ją rozegrać i następnie zakończyć sezon bez jednego rozegranego pojedynku, który oznaczał dla jednokrotnego mistrza Hiszpanii spadek do trzeciej klasy rozgrywkowej, a dla drużyny z Estadio Fernando Torres pozostanie na zapleczu LaLigi.

Obie ekipy nie potrafiły pogodzić się z takimi pozostawieniem sprawy i po bardzo burzliwych dyskusjach otrzymał finalnie możliwość rozegrania tego meczu, który ma odbyć się w środę 5 sierpnia o godzinie 20:00.

Dopiero po jego zakończeniu poznamy finalny skład uczestników baraży o awans do LaLigi, które zostaną rozegrane 13 i 16 sierpnia (półfinały) oraz 20 i 23 sierpnia (finał). Wiemy już na pewno, że wystąpi w nich Real Saragossa, Almeria, Girona oraz Elche lub wspomniana Fuenlabrada, która zajmie miejsce zespołu prowadzonego przez Pachetę w przypadku zanotowania remisu.

Pragniemy również zaznaczyć, że przy wyborze wskazanych wyżej terminów terminów wzięto pod uwagę okoliczności towarzyszące Realowi Saragossa ze względu na wystąpienie w tym klubie pozytywnego przypadku na COVID-19.

Nowy sezon LaLigi ma ruszyć 12 września.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne OFICJALNIE: Fofana odchodzi do Premier League. Transferowy rekord AS Saint-Étienne Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy