Walia – Polska: Gdzie obejrzeć finał baraży o EURO 2024? [Transmisja LIVE, Stream Godzina]

2024-03-26 07:25:27; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Walia – Polska: Gdzie obejrzeć finał baraży o EURO 2024? [Transmisja LIVE, Stream Godzina] Fot. Fotopyk
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Nadszedł wielki dzień tego roku w kontekście najbliższej przyszłości polskiej piłki. Wieczorem 26 marca dowiemy się, czy nasza reprezentacja weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Niemczech. Warunek? Zwycięstwo nad Walią. Gdzie obejrzeć to spotkanie?

Reprezentacja „Biało-Czerwonych” bez większego trudu rozprawiła się z Estonią na Stadionie Narodowym, wygrywając aż 5:1. W równie imponującym stylu Walia ograła Finlandię (4:1). Ścieżka barażowa skojarzyła obie ekipy, ale tylko jedna z nich zabukuje bilet na czerwcowo-lipcowy piłkarski turniej EURO 2024.

W starciu o „być albo nie być” trudno wskazać wyraźnego faworyta. Atut własnego boiska z pewnością sprzyja podopiecznym Roberta Page'a, natomiast historia bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia na korzyść Polski. W dziesięciu podejściach Walia wygrała tylko raz, podczas gdy „Orły” triumfowały aż siedmiokrotnie.

Transmisja spotkania rozgrywanego na Cardiff City Stadium będzie dostępna na kanałach TVP Sport i TVP 1. Przebieg rywalizacji przy mikrofonie prosto z Wysp Brytyjskich skomentują Dariusz Szpakowski oraz Marcin Żewłakow.

Przedmeczowe studio rozpocznie się w TVP Sport na ponad dwie godziny (18:30) przed pierwszym gwizdkiem. Prowadzącym zapowiedź z Warszawy będzie Jacek Kurowski, a w roli ekspertów ukażą się Robert Podoliński, Adrian Mierzejewski, Artur Wichniarek i Rafał Ulatowski.

Z kolei prosto ze stolicy Walii studio nieopodal płyty boiska poprowadzą Mateusz Borek i Jakub Wawrzyniak.

Na raporty i wywiady z głównymi postaciami wydarzenia będzie można liczyć od Mai Strzelczyk i Huberta Bugaja.

Pierwszy gwizdek Daniele Orsato wybrzmi punktualnie o 20:45.

Poza tym pojedynek można obejrzeć na stronie Sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

***

Sensacyjny nieobecny! Michał Probierz ogłosił reprezentację Polski na mecz z Walią [OFICJALNIE]