Warta Poznań: Dodatkowa nagroda po wygranej z Lechią Gdańsk

Warta Poznań: Dodatkowa nagroda po wygranej z Lechią Gdańsk fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Dzięki zwycięstwu z Lechią Gdańsk 2:0 piłkarze Warty Poznań otrzymają od trenera Dawida Szulczka więcej wolnego.

Warta Poznań objęła prowadzenie w meczu z Lechią Gdańsk w 26. minucie. Skuteczną akcją indywidualną popisał się wtedy Kajetan Szmyt. Drugi gol dla poznaniaków padł w 81. minucie. Tym razem do siatki trafił Stefan Savić.

Podopieczni Dawida Szulczka wygrali, dopisując do swojego konta trzy punkty, ale nie jest to jedyna nagroda po spotkaniu z gdańszczanami.

- Założyliśmy plan, zgodnie z którym w dwóch meczach u siebie zdobędziemy cztery punkty. Przeciwko Cracovii wywalczyliśmy jeden, więc jeśli teraz wygramy, cel zostanie zrealizowany. Jeśli podczas przerwy na kadrę będziemy mieć 37 punktów, zawodnicy dostaną więcej wolnego - mówił szkoleniowiec poznańskiego zespołu jeszcze przed meczem (cytat za: SportoweFakty.wp.pl).

Warta cel osiągnęła, więc piłkarze będą mogli cieszyć się z dłuższego wolnego.

37 „oczek” daje im obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Widzew Łódź, który w niedzielę zmierzy się z Lechem Poznań. Ten drugi wyprzedza rywala zza miedzy o trzy punkty.